Polsat BOXSport w TV

10. kolejka PlusLigi na sportowych antenach Polsatu

Przed nami 10. kolejka PlusLigi, co oznacza, że rozgrywki dochodzą do 1/3 fazy zasadniczej. Jastrzębski Węgiel powalczy o przedłużenie znakomitej passy dziewięciu zwycięstw, grając u siebie z Treflem Gdańsk. Kolejnym hitem tej serii spotkań będzie starcie Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa.

 

Dziesiątą kolejkę PlusLigi rozpocznie wtorkowy mecz PGE GiEK Skra Bełchatów – MKS Ślepsk Malow Suwałki. Obie ekipy odniosły do tej pory po trzy zwycięstwa, choć w tabeli wyżej są suwalczanie, którzy zgromadzili dwa punkty więcej od rywali. Poprzednia kolejka przyniosła obu ekipom wyraźne wyjazdowe porażki. Bełchatowianie ulegli 0:3 Asseco Resovii, a Ślepsk Malow również w trzech setach przegrał z Projektem.

W spotkaniu Asseco Resovia – GKS Katowice nietrudno wskazać faworyta. Rzeszowianie mają na koncie siedem zwycięstw, a ostatnio w ligowym klasyku pewnie ograli PGE GiEK Skrę. GKS wreszcie się przełamał – po serii ligowych porażek zanotował pierwsze zwycięstwo, pokonując po tie-breaku beniaminka z Częstochowy.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk to jedna z najciekawiej zapowiadających się konfrontacji tej kolejki. Mistrzowie Polski kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W poprzedniej kolejce rozbili na wyjeździe Bogdankę LUK Lublin 3:0. Gdańszczanie ulegli natomiast w Zawierciu Aluron CMC Warcie 1:3.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Bogdanka LUK Lublin to pierwsze ze spotkań zaplanowanych na środę. Drużyna z Lublina, po klęsce 0:3 u siebie w starciu z mistrzem Polski pojedzie na teren wicemistrza. ZAKSA nadal boryka się z kłopotami kadrowymi i gra ostatnio w kratkę. W poprzedniej kolejce PlusLigi odniosła jednak zdecydowane zwycięstwo – 3:0 z KGHM Cuprum.

Do miana hitu tej serii spotkań pretenduje mecz Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa, czyli starcie trzeciej z drugą drużyną w tabeli. Siatkarze ze stolicy w dotychczasowych meczach ponieśli tylko jedną porażkę, a ostatnio rozbili u siebie w trzech setach Ślepsk Malow. Jurajscy Rycerze w poprzedniej kolejce pewnie wygrali z Treflem 3:1.

Mecz Indykpol AZS Olsztyn – Barkom Każany Lwów również zaplanowano na środę. Olsztynianie ostatnio wygrywali pewnie – po 3:0 z GKS Katowice i Enea Czarnymi. Drużyna ze Lwowa w poprzedniej kolejce poniosła porażkę 1:3 z PSG Stalą Nysa.

Czwartkowe spotkanie Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Enea Czarni Radom to starcie niezwykle ważne dla układu dołu tabeli PlusLigi. Beniaminek z Częstochowy zgromadził już siedem punktów i zajmuje czternaste miejsce. Radomianie pozostają jedyną drużyną bez zwycięstwa i bez choćby jednego ugranego punktu. Jeśli chcą wygrzebać się z ostatniego miejsca w tabeli, muszą punktować w takich meczach.

Dziesiątą serię spotkań zakończy mecz PSG Stal Nysa – KGHM Cuprum Lubin. Rywalizacja tych drużyn została zaplanowana na czwartek 21 grudnia.

10. kolejka PlusLigi – mecze, transmisje, daty, godziny:

2023-12-05: PGE GiEK Skra Bełchatów – MKS Ślepsk Malow Suwałki  wtorek, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport Extra

2023-12-05: Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice  wtorek, godzina 18.20; transmisja – Polsat Sport Extra

2023-12-05: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk  wtorek, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport Extra

2023-12-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Bogdanka LUK Lublin  środa, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport Extra

2023-12-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa  środa, godzina 18.20; transmisja – Polsat Sport Extra

2023-12-06: Indykpol AZS Olsztyn – Barkom Każany Lwów  środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport Extra

2023-12-07: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Enea Czarni Radom  czwartek, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport News

2023-12-21: PSG Stal Nysa – KGHM Cuprum Lubin  czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport

foto. Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *