MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Specjalny odcinek “Totalnych remontów Szelągowskiej” na antenie TVN!

To nie będzie tradycyjny odcinek „Totalnych remontów Szelągowskiej”. Tym razem projektantka wnętrz wyremontowała gabinety psychologiczno – psychiatryczne w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Fundacji TVN oraz sponsorów. Etapy wielomiesięcznej pracy Doroty i jej ekipy oraz to jak zmieniła się przestrzeń terapeutyczna dla dzieci i młodzieży, będzie można zobaczyć już 17 grudnia na antenie TVN.

 

Wszystko zaczęło się w 2020 roku, kiedy Fundacja TVN podjęła decyzję o budowie pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży na terenie Instytutu “Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. W roku 2021 rozpoczęto prace. Ich zakończenie przewidziane jest na 2024 rok. Już wtedy stało się jasne, że jedno takie miejsce to za mało. W ramach akcji „ZDROWIE W GŁOWIE” prowadzonej wspólnie przez Fundację TVN oraz firmę AMAZON postanowiono stworzyć gabinety psychologiczno – psychiatryczne dla dzieci i osób dorosłych w innych polskich miastach. Obecnie rozpoczynają się remonty w szpitalach w: Krakowie, Poznaniu, Radomiu, Olsztynie, Piszu, Sokółce, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku oraz Opolu.

W specjalnym odcinku „Totalnych remontów Szelągowskiej” zostaną pokazane kulisy powstawania przestrzeni terapeutycznej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. To właśnie tu Fundacja TVN, firma AMAZON oraz tacy sponsorzy jak Castorama stworzyli miejsce, gdzie pacjenci oraz ich rodziny będą mieli zapewnione dogodne warunki do spotkań i leczenia, a lekarze psychiatrzy i terapeuci do swojej ciężkiej pracy. To bardzo ważne w jakich warunkach osoby z problemami psychicznymi są diagnozowane i poddawane terapii, dlatego też projekt w Łodzi stworzyła i osobiście nadzorowała Dorota Szelągowska. Było to dla niej i jej ekipy nie lada wyzwanie! Zrobili wszystko, żeby stworzyć miejsce w którym pacjenci i ich rodziny będą czuli się zaopiekowani i bezpieczni.

Na nową przestrzeń w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi o powierzchni 120 m2 składają się dwa gabinety psychologiczno-psychiatryczne, bawialnia oraz sala spotkań pełniąca funkcję pokoju wyciszenia, a także miejsca do spotkań rodziców z dziećmi oraz miejsca dla rodziców w kryzysie, gdzie będą mogli porozmawiać z psychologiem bez obecności dziecka.

PREMIERA NA ANTENIE TVN – 17 GRUDNIA, NIEDZIELA, GODZ. 11.30

foto. TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *