10 tygodni z Sundance – cykl filmowy na SundanceTV

Z okazji zbliżającego się święta kina niezależnego – Festiwalu Filmowego Sundance w Park City w Utah, kanał SundanceTV przygotował dla swoich widzów specjalny cykl 10 tygodni z Sundance. W każdy piątek od 18 stycznia do 22 marca stacja wyemituje jeden wyjątkowy film. W ramach cyklu obejrzymy 10 doskonałych, zróżnicowanych gatunkowo, ambitnych i niebanalnych obrazów, które zachwyciły widzów na Sundance Film Festival, w tym: dokument badający konsekwencje wojny w Afganistanie „Legion braci”, komedię „Tiny Furniture”, której scenarzystką i reżyserką jest Lena Dunham, czy film biograficzny „Nick Nolte: No Exit”. Na cykl 10 tygodni z Sundance wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy w każdy piątek od 18 stycznia o 22:00.

 

Night Catches Us

Piątek, 18 stycznia o 22:00

W 1976 roku w Stanach Zjednoczonych zachodzą wielkie przemiany polityczne i społeczne. Młody mężczyzna wraca do rozdartej na tle rasowym Filadelfii, gdzie w czasie powstawania ruchu Black Power wkraczał w dorosłość.

Tytuł: Night Catches Us

Produkcja: USA

Reżyseria: Tanya Hamilton

Obsada: Anthony Mackie, Kerry Washington, Jamara Griffin

Colin Fitz Lives!

Piątek, 25 stycznia o 22:00

Dwaj ochroniarze, Paul i Grady, zostają zatrudnieni do pilnowania grobu zmarłej legendy rocka, Colina Fitza. W ciągu jednej dziwacznej nocy ci dwaj zupełnie różni od siebie mężczyźni mają szansę nauczyć się wiele o życiu, śmierci oraz magii Colina Fitza.

Tytuł: Colin Fitz Lives!

Produkcja: USA

Reżyseria: Robert Bella

Obsada: John C. McGinley, Matt McGrath, William H. Macy 

The Imperialists Are Still Alive!

Piątek, 1 lutego o 22:00

Asya, pracująca na Manhattanie artystka wizualna, wiedzie życie sławnych i bogatych. Bierze udział w ekskluzywnych imprezach z supermodelkami, rozbija się limuzynami, a jednocześnie pilnie śledzi w telewizji sytuację na Bliskim Wschodzie.

Tytuł: The Imperialists Are Still Alive!

Produkcja: USA

Reżyseria: Zeina Durra

Obsada: Élodie Bouchez, José María de Tavira, Karim Saleh

Our Song

Piątek, 8 lutego o 22:00

Obraz skupia się na więzi między trzema dziewczynami, uczennicami szkoły średniej z Brooklynu. Lanisha, Maria i Joycelyn są najlepszymi przyjaciółkami, wszystkie trzy grają w orkiestrze marszowej „Jackie Robinson Steppers”, której codzienne próby odbywają się na lokalnym parkingu. Dziewczyny chcą jak najlepiej opanować grę na instrumentach, aby zaimponować dyrygentowi orkiestry. Nastolatki równie chętnie rozprawiają także o ważnych dla nich tematach – o tym, co zrobią po zakończeniu liceum, miłości, związkach i problemach z niechcianą ciążą oraz aborcją,
a także o uciążliwym remoncie w ich liceum, podczas którego usuwany będzie szkodliwy azbest.

Tytuł: Our Song

Produkcja: USA

Reżyseria: Jim McKay

Obsada: Kerry Washington, Anna Simpson, Melissa Martinez 

Jacqueline Argentine

Piątek, 15 lutego o 22:00

Obraz przedstawia w konwencji mokumentu historię dziewczyny, która odkryła morderczy spisek. Pewien filmowiec otrzymuje niepokojące maile i telefony od Francuzki – Jacqueline Dumont. Kobieta błaga go, by przyjechał do Argentyny i udokumentował jej dobrowolne wygnanie polityczne.

Tytuł: Jacqueline Argentine

Produkcja: USA

Reżyseria: Bernardo Britto

Obsada: Martin Anderson, Eve Austin, James Benson

Jak się tańczy w Ohio

Piątek, 22 lutego o 22:00

W Columbus, w stanie Ohio, grupa nastolatków i młodych dorosłych ze spektrum autyzmu przygotowuje się do bardzo ważnego wydarzenia – wiosennego balu. Spędzają dwanaście tygodni ćwicząc swoje umiejętności społeczne. Pracując z psychologami w odpowiednich grupach terapeutycznych podejmują stawiane przed nimi wyzwania: wybór partnera, sukienki, a na końcu króla i królowej balu.

Tytuł: Jak się tańczy w Ohio (How to Dance in Ohio)

Produkcja: USA

Reżyseria: Alexandra Shiva

Obsada: Marideth Bridges, Jessica Sullivan, Caroline McKenzie

Legion braci

Piątek, 1 marca o 22:00

Wykorzystując swój bezprecedensowy dostęp do żołnierzy należących do jednostek sił specjalnych USA, reżyser bada konsekwencje niemal 15 lat bezustannej walki, która rozpoczęła się
w 2001 roku wraz z wypowiedzeniem wojny terroryzmowi. Produkcja przedstawia losy żołnierzy z Zielonych Beretów, którzy zostali wysłani do Afganistanu tuż po wydarzeniach z 11 września 2001 r.

Tytuł: Legion braci (Legion Of Brothers)

Produkcja: USA

Reżyseria: Greg Barker

Obsada: Jason Amerine, George W. Bush, Mark Nutsch

Tiny Furniture

Piątek, 8 marca o 22:00

Aura właśnie skończyła studia. Ma za sobą nieudany związek i brakuje jej pomysłu na życie. Postanawia wrócić do rodzinnego domu. W przeciwieństwie do swojej matki, odnoszącej sukcesy artystki, nie ma żadnych perspektyw. Młoda kobieta próbuje ustalić, co właściwie chciałaby robić.

Obraz powstał w oparciu o scenariusz autorstwa Leny Dunham, która nie tylko wcieliła się w rolę Aury, ale także wyreżyserowała film.

Tytuł: Tiny Furniture

Produkcja: USA

Reżyseria: Lena Dunham

Obsada: Lena Dunham, Laurie Simmons, Grace Dunham

Nick Nolte: No Exit

Piątek, 15 marca o 22:00

Dokument poświęcony aktorowi Nickowi Noltemu, który występuje tu w roli pytającego, jak
i odpowiadającego. Mówi zarówno o swoim skandalicznym życiu osobistym, jak i pracy. Obraz wyróżnia się szczerym i pełnym dystansu spojrzeniem na życie gwiazdy Hollywood.

Tytuł: Nick Nolte: No Exit

Produkcja: USA

Reżyseria: Tom Thurman

Obsada: Rosanna Arquette, Jacqueline Bisset, Powers Boothe

A Flash of Green

Piątek, 22 marca o 22:00

Obraz „A Flash of Green” opowiada o korupcji w małym miasteczku i dwóch odważnych ludziach, którzy z nią walczą. Kiedy lokalny reporter zaczyna sympatyzować z grupą ekologów, którzy protestują przeciw nowej inwestycji, przedstawiciel lokalnych władz próbuje uciszyć go łapówką. Idąc tym tropem, reporter wkrótce odkrywa, że władze wykorzystują prawicową grupę paramilitarną, by uniemożliwić ekologom protesty. 

Tytuł: A Flash of Green

Produkcja: USA

Reżyseria: Victor Nunez

Obsada: Ed Harris, Blair Brown, Richard Jordan

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *