Biathlonowy Puchar Świata przenosi się do Czech. Transmisje w Eurosporcie 1

Gwiazdy biathlonu zakończą rok sprintami, biegami pościgowymi i masowymi w Novym Meście. Oczy polskich kibiców będą zwrócone przede wszystkim na Monikę Hojnisz, która po zawodach w Pokljuce i Hochfilzen zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Transmisje od czwartku na antenie Eurosportu 1 i w Eurosport Player. Od piątku na stronie eurosport.pl pojawiać się będą specjalne materiały nagrywane w Novym Meście przez dziennikarza Eurosportu Bartosza Rainkę, między innymi wywiady z reprezentantami Polski.

 

Po znakomitym starcie sezonu w Pokljuce, Monika Hojnisz potwierdziła bardzo wysoką dyspozycję także w austriackim Hochfilzen. Polka zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a już od czwartku powalczy o kolejne punkty. Biathlonowy Puchar Świata przenosi się do czeskiego Novego Mesta, które znakomicie kojarzy się polskimi kibicom. To właśnie tam w 2013 roku Monika Hojnisz osiągnęła największy dotychczas sukces w karierze zdobywając brązowy medal mistrzostw świata w biegu masowym. W niedzielę, po raz pierwszym w tym sezonie, będzie mogła sprawdzić się w tej konkurencji w Pucharze Świata. Wcześniej czekają ją jeszcze starty w sprincie oraz biegu pościgowym.

Te same konkurencje czekają także mężczyzn, którzy rywalizację w Novym Meście rozpoczną już w czwartek, gdy staną na starcie sprintu. Kibice mogą spodziewać się kolejnej pasjonującej walki między Johannesem Boe i Martinem Fourcadem. Przed zawodami w Novym Meście to Norweg jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Francuza o blisko 60 punktów.

Więcej informacji o biathlonie, w tym najlepsze występy, wywiady ze sportowcami i ekspertami oraz artykuły i analizy na stronie eurosport.pl, w aplikacji Eurosportu oraz w mediach społecznościowych kanału.

Plan transmisji w Eurosporcie 1 i Eurosport Player:

  • Czwartek, 17:15, sprint mężczyzn
  • Piątek, 17:15, sprint kobiet
  • Sobota, 14:30, bieg pościgowy mężczyzn
  • Sobota, 16:45, bieg pościgowy kobiet
  • Niedziela, 11:45, bieg masowy mężczyzn
  • Niedziela, 14:15, bieg masowy kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *