11 listopada startuje POLAND IN

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, kanał POLAND IN wystartuje dokładnie 11 listopada br. – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. POLAND IN będzie kanałem streamingowym, ma mieć nowoczesną oprawę graficzną i łączyć technologie telewizyjne z internetem.

 

 

 

Za realizację projektu odpowiada Ośrodek Mediów Interaktywnych TVP, kierowany przez jego dyrektora Krzysztofa Kubę Sufina. Kanał w internecie ma być interaktywny i dwudziestoczterogodzinny – choć początkowo oryginalne audycje będą zajmować nie więcej niż kilka godzin dziennie.

– Bardzo ważny i rozwijany równolegle do programu telewizyjnego jest interaktywny charakter kontaktu z odbiorcami. Naszym celem jest zintegrowanie społeczności zainteresowanej tym, co najciekawszego dzieje się we współczesnej Polsce. Nie myślę tylko o informacjach politycznych i gospodarczych. Nie mniej istotne jest pokazanie Polski nowej, dynamicznej i otwartej na świat, a jednocześnie dumnej z tradycji i obyczajów. Dobrą do tego okazją są zbliżające się święta Bożego Narodzenia – zdradza Maciej Stanecki, wiceprezes Telewizji Polskiej w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Nad produkcją będzie pracować odrębna redakcja, której trzon będą stanowić dziennikarze działającego już portalu Polandinenglish.info. Obecnie to kilkanaście osób.

Kanał będzie w pełni prowadzony w języku angielskim, ma prezentować m.in. informacje kulturalne i ekonomiczne. Hasłem promocyjnym jest: „POLAND IN: The best of Poland”.

źródło: Wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *