BadaniaSport w TVTVP

12 medali dla Polaków! Michał Kwiatkowski wygrał Tour de Pologne

Ponad 15 milionów widzów według NAM (zasięg skumulowany – coverage) oglądało w TVP lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Polacy zdobyli 12 medali. Ponad 9,1 milionów widzów (zasięg skumulowany) oglądało 75. Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski wygrał wyścig! W sobotę Jedynka była lidem dnia z udziałami 8,5%.

To były fantastyczne mistrzostwa. Polacy na drugiej pozycji w klasyfikacji medalowej – zdobyli dwanaście medali. Największą oglądalnością cieszyły się sobotnie i niedzielne zmagania Polaków. Ponad 3,2 mln (MOR*) widzów oglądało średnio sobotnie starty sportowców na mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w TVP1 i TVP Sport. W szczytowym momencie w Jedynce widownia wyniosła w ok. 2,5 mln widzów, a w TVP Sport ponad 1 mln widzów. W niedzielę w szczytowym momencie ME oglądało w TVP1 2,4 miliona widzów a w TVP Sport 2,1 miliona widzów. Średnio mistrzostwa przyciągnęły w niedzielę w TVP1 2 mln widzów a w TVP Sport 1,4 mln widzów.

Całe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce według Nielsen Audience Measuremen oglądało średnio w TVP1 1,3 mln widzów (udz. 11,6%), w TVP2 817 tys. widzów (udz. 7,6) a w TVP Sport średnia oglądalność ME wyniosła 578 tys. widzów (udz. 7,5%). Największą oglądalnością ciszyła się sobotnia transmisja w TVP1. 11 sierpnia zmagania polskich lekkoatletów oglądało 1,9 mln widzów (udz. 16%). Niedzielene zmagania sortowców, śledziło 1,7 mln widzów w TVP1 i 1,8 mln widzów w TVP Sport. W kanale sportowym TVP była to najlepiej oglądana transmisja zaraz po meczu Poska-Kolumbia i Polska-Senegal.

Po siedmiu dniach kolarskich emocji, sukcesem dla Michała Kwiatkowskiego zakończył się 75.Tour de Pologne. Polak wygrał wyścig. To wielkie wydarzenie sportowe śledziło średnio w TVP1 667 tys. widzów( udz. 8,3%). W TVP Sport wyścig oglądało średnio 353 tys. widzów, (udz.6%). Największym zainteresowaniem widzów, cieszył się piątkowy, ostatni etap, który w TVP1 obejrzało średnio 859 tys. widzów (9,6%) a TVP Sport 754 tys. widzów (udz. 9,2%).