Najlepsze produkcje TVP na Międzynarodowych Targach MIPTV 2019

8 kwietnia w Cannes rozpoczęły się prestiżowe targi telewizyjne MIPTV. To jedna z największych imprez tego typu na świecie. Każdego roku jest odwiedzana przez uczestników z ponad 100 krajów oraz 1500 wystawców. Telewizja Polska na specjalnie przygotowanym stoisku oferuje swoje formaty i produkcje. Podczas prezentacji Eurodata TV Worldwide „Sanatorium miłości” uznano za jedną z najbardziej udanych premier telewizyjnych 2019 r.

 

– Obecność TVP na targach MIPTV to wspaniała okazja do zaprezentowania produkcji TVP na arenie międzynarodowej. Polskie seriale, filmy fabularne, czy dokumentalne znajdują tu swoich zagranicznych nadawców i dystrybutorów. Cieszą nas ogromnie wszystkie sprzedaże i coraz większe zainteresowanie naszymi formatami. W tym roku prezentujemy dwie nowości serialowe „Stulecie Winnych” i „Echo serca”, proponujemy nowości dokumentalne i fabularne. Te targi to również znakomita okazja, aby pochwalić się nowym formatem „Sanatorium miłości”, którego sukces w Polsce nie umknął uwadze analitykom badającym najnowsze trendy – powiedziała Monika Karasek, dyrektor Biura Handlu i Współpracy Międzynarodowej. 

Telewizja Polska promuje swoje produkcje, wśród których znalazły się seriale: „Stulecie Winnych” („Our Century”), „Echo Serca” („Heartbeat”), „Drogi wolności” („Paths to Freedom”) oraz format „Sanatorium miłości”, który został bardzo dobrze przyjęty przez francuską prasę.

W ofercie Telewizji Polskiej są też filmy fabularne jak „Kamerdyner” („The Butler”) i „Ułaskawienie” („Pardon”) oraz znakomite filmy dokumentalne „Efekt motylka” czy „Wieloryb z Lorino”.

Wśród nadawców, zwłaszcza z rynków azjatyckich ogromnym zainteresowaniem cieszy się serial historyczny „Korona królów”, który niezmiennie cieszy się znakomitą oglądalnością widzów.

Targi MIPTV to światowe święto nadawców i producentów kontentu telewizyjnego, filmowego i online, które co roku przyciąga przedstawicieli mediów z całego świata.

Targi MIPTV potrwają do 11 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *