Od 1 września br. redaktor naczelną „Gazety Wyborczej Poznań” będzie Paula Skalnicka-Kirpsza, aktualnie kierującą „Gazetą Wyborczą Szczecin”. Jej poprzednik Marcin Wesołek przechodzi z poznańskiej redakcji na stanowisko szefa działu sportowego „Gazety Wyborczej”.

 

 

W połowie lipca br. redakcja „Gazety Wyborczej” poinformowała, że Marcin Wesołek, obecny redaktor naczelny poznańskiego wydania, z początkiem września zostanie szefem działu sportowego ogólnopolskiego wydania dziennika. W piątek, 26 lipca br. jego następczynią została Paula Skalnicka-Kirpsza, dotychczas kierująca szczecińską redakcją.

 

 

 Poznań to dla „Gazety Wyborczej” strategiczne miasto: miejsce ważnych debat, wydarzeń politycznych, kulturalnych i biznesowych. To także spory rynek reklamowy. Mamy tu silną pozycję, ale cały czas chcemy rosnąć. Poszerzanie grupy naszych prenumeratorów cyfrowych, połączone z pilnowanie wartości „Wyborczej”, to najważniejsze zadania dla nowej redaktor naczelnej mówi Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”.

– Paula Skalnicka-Kirpsza to doświadczona redaktor naczelna. Świetnie czuje puls miasta, jest wrażliwa na sprawy społeczne, a do tego skuteczna w działaniu. Prowadzona przez nią redakcja w Szczecinie miała znakomite wyniki w sieci, zwłaszcza jeśli chodzi o zdobywanie prenumeratorów cyfrowych. Jestem przekonany, że podobnie będzie w Poznaniu – mówi Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej”.

Paula Skalnicka-Kirpsza w szczecińskim oddziale „Gazety Wyborczej” pracowała od 1996 roku. Zaczynała jako współpracowniczka „Gazety Dom”, potem zajmowała się służbą zdrowia, sprawami społecznymi, kryminalnymi, samorządem i polityką. W 2005 r. została zastępczynią redaktora naczelnego, od 2012 jest redaktor naczelną oddziału w Szczecinie.

Nowy szef redakcji „Gazety Wyborczej Szczecin” zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *