1,5 miliona widzów koncertu „Będzie się działo – Dzień Dziecka”!

Koncert z okazji Dnia Dziecka emitowany na antenie Telewizji Polsat w sobotę, 2 czerwca, od godziny 20:00 uzyskał udziały na poziomie 13% w grupie wszystkich badanych oraz 14,2% SHR w grupie wiekowej 16-49. W trakcie emisji koncertu Polsat był stacją nr 1. Dzięki wirtualnej skarbonce, na którą widzowie przesyłali SMS-y w trakcie wydarzenia, zebrano 85 tysięcy złotych. Cała kwota zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację dzieci, podopiecznych Fundacji Polsat.

 

 

To był wyjątkowy prezent jaki Telewizja Polsat i Fundacja Polsat przygotowały z okazji święta wszystkich dzieci. Tłumy zgromadziły się przed sceną na gdańskim Targu Węglowym by bawić się wraz ze swoimi pociechami w rytm najlepszych przebojów. Imprezę otworzyły Piersi swoją „Bałkanicą” oraz własną interpretacją słynnego dziecięcego przeboju „Fantazja”. Następnie przyszedł czas na zespół Feel i ich niezapomniane „Pokaż na co cię stać”. Piotr Kupicha i jego zespół pojawili się też na scenie jeszcze raz, by razem z Lanberry wykonać swój najnowszy hit „Gotowi na wszystko”, do którego teledysk obejrzano w internecie już ponad 13 milionów razy. Tego wieczoru artyści oprócz utworów ze swojego repertuaru zaśpiewali również piosenki, które przypominają im dzieciństwo. I tak mogliśmy usłyszeć: My3 i ich interpretację ponadczasowego „Konika na biegunach”, Lanberry w hicie „Oops I did it again”. Podczas koncertu „Będzie się działo” publiczność bawiła się również przy Blue Cafe, Kasi Popowskiej, Enej oraz Steffano Terrazzino, który wystąpił wraz z dzieciakami z gdańskiego Soszyńska Dance Studio.

Na potrzeby koncertu „Będzie się działo” artyści i prowadzący podzielili się zdjęciami z rodzinnych albumów. Były to dla wszystkich wyjątkowe momenty, gdy mogli zobaczyć m.in. Agnieszkę Hyży, Paulinę Sykut-Jeżynę, Adama Asanova, Krzysztofa Ibisza czy liderów zespołu Enej gdy byli dziećmi.

Na zakończenie imprezy życzenia dla wszystkich dzieci złożyli Krystyna Aldridge-Holc – Prezes Fundacji Polsat, Paweł Adamowicz – Prezydent Miasta Gdańsk, Paweł Orłowski – Wicemarszałek Województwa Pomorskiego i dr Dariusz Wyrzykowski z Pomorskiego Ośrodka Terapii Laserowej im. Fundacji Polsat.

Koncert „Będzie się działo” był okazją do świętowania rozbudowy Pomorskiego Ośrodka Terapii Laserowej im. Fundacji Polsat w Gdańsku. Ośrodek powstał dzięki Fundacji Polsat w 2013 roku i zajmuje się leczeniem wrodzonych anomalii naczyniowych u dzieci, a także kompleksowym leczeniem blizn, zwłaszcza blizn pooparzeniowych. To miejsce szczególne i najlepiej wyposażony ośrodek tego typu w Polsce. Fundacja Polsat przekazała na jego rozbudowę milion złotych, a w sumie w województwie pomorskim wsparła 55 szpitali i ośrodków przekazując ponad 4,7 mln zł.

Fundacja Polsat to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od dwudziestu jeden lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców. Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 32 443 małych pacjentów i wsparła finansowo 1211 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd ponad 228 milionów złotych. Więcej informacji o działaniach Fundacji POLSAT – www.fundacjapolsat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *