DVB-TMediaPolsatZapowiedzi TV

„Serdeczna Matko, opiekunko ludzi” 3 maja w Polsacie

Koncert na Jasnej Górze w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Data i miejsce nie są przypadkowe, bowiem kościół katolicki w Polsce obchodzi ważne święto, które wyraża wiarę narodu w szczególną opiekę bożą, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Maryi. W wydarzeniu biorą udział gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Stanisława Celińska, Andrzej Lampert, Krzysztof Cugowski, Arka Noego, Kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki oraz Pectus, Eleni i Cleo.

 

Ta szczególna data nawiązuje również do ważnych wydarzeń z historii Polski: ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja, czy też wybuchu III Powstania Śląskiego w 1921 roku, którego efektem było przyłączenie Górnego Śląska do Polski. Uroczysty i podniosły charakter tego wydarzenia wynika też z faktu, że ten wyjątkowy koncert będzie podziękowaniem Maryi za Jej opiekę nad nami podczas trudnego czasu izolacji i walki z koronawirusem, a także prośbą o dalszą opiekę w czasach pandemii.

Na scenie zaprezentują się gwiazdy, które deklarują swoje przywiązanie do wiary i tradycji: Stanisława Celińska, Andrzej Lampert, Krzysztof Cugowski, Arka Noego, Kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki oraz Pectus, Eleni, Cleo. Artystom będzie towarzyszyć Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Kierownikiem muzycznym koncertu jest Marcin Pospieszalski – wybitny kompozytor, muzyk od dzieciństwa związany z Jasną Górą, mieszkaniec Częstochowy.

„Serdeczna Matko, opiekunko ludzi” w poniedziałek 3 maja o godz. 20:00 w Polsacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *