Sport w TV

19. kolejki LOTTO Ekstraklasy w nc+

Starcie wicelidera z czwartym zespołem ligowej tabeli. W poprzedniej kolejce legioniści w meczu na szczycie podzielili się punktami z Lechią Gdańsk, zaś Piast zremisował 2-2 z KGHM Zagłębiem Lubin. Mecz będą komentować Rafał Wolski i Tomasz Wieszczycki.

Pierwsze starcie w tym sezonie między tymi zespołami odbyło się w Gliwicach 12 sierpnia. Do 86. minuty Piast remisował z Legią 1-1. Wynik otworzył w pierwszej części gry Artur Jędrzejczyk, w 56. minucie odpowiedział Michal Papadopulos. W końcówce mistrzowie Polski wrzucili wyższy bieg. Na cztery minuty przed końcem meczu gola zdobył Jose Kante, a w doliczonym czasie gry wynik na 3-1 ustalił Dominik Nagy. Teraz obie drużyny znajdują się w czołówce tabeli. Legia jest druga, Piast czwarty. Jeśli gliwiczanie zdobędą w sobotę trzy punkty zrównają się punktami z piłkarzami Ricardo Sa Pinto.

Plan transmisji 19. kolejki LOTTO Ekstraklasy w nc+:

piątek, 14 grudnia

20:00 – 23:00 Super Piątek, CANAL+ SPORT prowadzący: Cezary Olbrycht; gość: Andrzej Juskowiak

20:25 Jagiellonia Białystok – KGHM Zagłębie Lubin, CANAL+ SPORT komentarz: Adam Marchliński, Krzysztof Przytuła

sobota, 15 grudnia

15:10 Cracovia – Pogoń Szczecin, nSport+ komentarz: Robert Skrzyński, Grzegorz Mielcarski

17:40 Górnik Zabrze – Arka Gdynia, CANAL+ SPORT komentarz: Rafał Dębiński, Marcin Baszczyński

20:00 Legia Warszawa – Piast Gliwice, CANAL+ 4K ULTRA HD i CANAL+ SPORT komentarz: Rafał Wolski, Tomasz Wieszczycki

22:30 Liga+, CANAL+ SPORT prowadzący: Michał Wodziński; gość: Kazimierz Węgrzyn

niedziela, 16 grudnia

15:10 Śląsk Wrocław – Korona Kielce, CANAL+ SPORT komentarz: Bartosz Gleń, Kazimierz Węgrzyn

17:40 Zagłębie Sosnowiec – Lech Poznań, CANAL+ 4K ULTRA HD i CANAL+ komentarz: Rafał Dębiński, Grzegorz Mielcarski

20:00 Liga+ Extra, CANAL+ prowadzący: Andrzej Twarowski, Krzysztof Marciniak; gość specjalny: Adrian Mierzejewski

21:30 Liga+ Extra: Dogrywka, CANAL+ SPORT prowadzący: Andrzej Twarowski, Krzysztof Marciniak; gość specjalny: Adrian Mierzejewski