MediaTVPZapowiedzi TV

19 państw w konkursie Eurowizji Junior 2019 (wideo)

Organizatorzy 17. Konkursu Piosenki Eurowizja Junior 2019,Telewizja Polska oraz Europejska Unia Nadawców (EBU), mają zaszczyt ogłosić, że w tegorocznej edycji Konkursu weźmie udział 19 państw. Gospodarzem Eurowizji Junior 2019 jest Polska. Konkurs odbędzie się 24 listopada w Gliwicach na Śląsku.

 

 

Albania, Armenia, Australia, Białoruś, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kazachstan, Malta, Macedonia Północna, Polska, Portugalia, Rosja, Serbia, Ukraina, Walia i Włochy to kraje, których reprezentantów zobaczymy i usłyszymy w ramach tegorocznej edycji konkursu Eurowizji dla dzieci w Gliwicach na Śląsku.

– Z radością witamy utalentowanych wykonawców z 19 krajów i zapraszamy do udziału w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji Juniorpowiedział Jon Ola Sand, Executive Supervisor ds. Konkursu Eurowizji w EBU.Telewizja Polska jako gospodarz tegorocznej edycji zapewni młodym uczestnikom, ich rodzinom i europejskiej publiczności fantastyczne widowisko i niezapomniane przeżycia – podkreślił Jon Ola Sand.

Polska, której reprezentantka, Roksana Węgiel, była triumfatorką Eurowizji Junior 2018, decyzją Europejskiej Unii Nadawców (EBU) jest gospodarzem tegorocznej, 17. Edycji konkursu. W konkursie Piosenki Eurowizja Junior Polska uczestniczyła pięciokrotnie; w 2016 roku reprezentacja naszego kraju pojawiła się na imprezie po 11-letniej przerwie, zaś w 2018 roku, w konkursie Eurowizji Junior w Mińsku, zwycięstwo Polsce wyśpiewała Roksana Węgiel, pokonując przedstawicieli pozostałych 19 państw-uczestników konkursu.

Po raz pierwszy od 2006 roku na Eurowizji Junior pojawi się Hiszpania, której reprezentantka zwyciężyła w konkursie w 2004 roku. Największą ilością zwycięstw pośród krajów-uczestników tegorocznej edycji może pochwalić się Gruzja, która wygrała konkurs aż trzykrotnie. Podwójnymi laureatami Eurowizji Junior w poprzednich latach były Białoruś, Rosja i Malta. Z kolei Armenia, Hiszpania, Holandia, Polska, Ukraina i Włochy mają za sobą na swoim koncie po jednym zwycięstwie.

Laureat tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior wystąpi przed publicznością Konkursu Eurowizji 2020 w Holandii.

17. Konkurs Piosenki Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Arenie Gliwice, jednym z największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce. Hasło 17. Konkursu Piosenki Eurowizja Junior roku to #ShareTheJoy.

Więcej informacji na temat Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 jest dostępnych pod adresem: https://eurowizja.tvp.pl/

 

19 countries will #ShareTheJoy at Junior Eurovision Song Contest 2019

19 countries will #ShareTheJoy in Gliwice! ??? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ???????Read more ? http://bit.ly/19atJESC19 ? Sunday 24 November? #ShareTheJoy #JESC2019 ? http://junioreurovision.tv ? Gliwice, Poland

Opublikowany przez Junior Eurovision Song Contest Czwartek, 18 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *