Sport w TVTVP

2. liga: GKS Bełchatów – Znicz Pruszków w TVP3

Marcin Sierczyński nie zagra już w bieżącym sezonie w drużynie PGE GKS Bełchatów. Podstawowy obrońca Brunatnych doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego w kolanie i czeka go zabieg.
28-letni defensor doznał pechowego urazu podczas wtorkowego treningu w kontakcie z kolegą z drużyny, a pierwsza diagnoza nie była tak poważna. Kolejne badania dały jednak niekorzystny wynik i Marcina czeka w poniedziałek operacja, a po niej kilkumiesięczna rehabilitacja.

 

W bieżącym sezonie “Siara” wystąpił w barwach PGE GKS w dwudziestu dwóch meczach drugiej ligi (dwadzieścia w pełnym wymiarze) oraz dwóch Pucharu Polski (oba całe).

Po 26. kolejkach bełchatowianie z 42 punktami zajmują 5. miejsce, tracąc do lidera z Radomia już 8, a do wicelidera z Łodzi 4 punkty. Do trzeciego, premiowanego awansem miejsca, brakuje dwóch „oczek”. Niedzielny mecz daje więc szansę na powrót na podium, ale do tego najważniejszym, choć nie jedynym warunkiem jest zwycięstwo. Drużyna Znicza znajduje się obecnie na 8. pozycji z 37 punktami i także ma wciąż szanse na włączenie się w walkę o czołówkę.

W pięciu ostatnich ligowych spotkaniach bełchatowianie wywalczyli 8 punktów. W tym samym okresie piłkarze Znicza o dwa „oczka” więcej.

Transmisja z meczu PGE GKS Bełchatów – Znicz Pruszków na antenie TVP3 w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 13.00.

Spotkanie będzie można zobaczyć także w internecie na stronach www.sport.tvp.pl, www.tvpsport.pl, www.regiony.tvp.pl oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych TVP (TVP Stream i TVP Sport)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *