MediaPolsatZapowiedzi TV

200. odcinek serialu „Przyjaciółki” w Polsacie

Dokładnie 6 września 2012 został wyemitowany pierwszy odcinek hitowej produkcji. To wtedy poznaliśmy Ingę, od której właśnie odszedł mąż, samotną bizneswoman Zuzę, zakochaną fryzjerkę Patrycję, która marzyła o założeniu rodziny oraz Ankę, niespełnioną zawodowo gospodynię domową… A 8 kwietnia 2021 roku na antenie Polsatu 200. odcinek serialu „Przyjaciółki”!

 

Miliony widzów od pierwszego sezonu pokochały bohaterki kreowane przez Małgorzatę Sochę, Anitę Sokołowską, Joannę Liszowską i Magdalenę Stużyńską-Brauer, a każdy kolejny odcinek wywoływał ogromne emocje. I tak pozostało do dziś! „Przyjaciółki” dostarczają zarówno wzruszeń, jak i setek powodów do uśmiechu. A ich historia tylko potwierdza, jak potężną moc ma kobieca przyjaźń! Przypomnijmy, jak to wszystko się zaczęło…

W pierwszym odcinku „Przyjaciółek” Inga, Zuza, Anka i Patrycja spotkały się po latach na zjeździe klasowym. To tam odżyły wspomnienia z dawnych czasów i odrodziła się przyjaźń, która wciąż trwa!

– Dobrze pamiętam, jak kręciłyśmy odcinek pilotażowy, w którym nasze bohaterki spotykają się na zjeździe klasowym. Zdjęcia realizowano nad Zalewem Zegrzyńskim, był chłodny kwiecień, a my we cztery – zgodnie ze scenariuszem – w pewnym momencie musiałyśmy wskoczyć do wody. W szpilkach i eleganckich sukniach, pod które nie dało się założyć pianki! I to był taki nasz „chrzest bojowy”, potem już było tylko lepiej… – wspomina Anita Sokołowska.

 Ten projekt od początku mnie ekscytował, a nasze pierwsze spotkanie wypadło przesympatycznie – dodaje Joanna Liszowska.

Od pierwszego spotkania na planie minęło już prawie dziewięć lat! W tym czasie zrealizowano 17. sezonów, a żeby obejrzeć wszystkie odcinki, potrzeba prawie sto pięćdziesiąt godzin! – Często słyszymy, że kobiety umawiają się z koleżankami co czwartek, żeby razem oglądać nasze perypetie. Bywa też tak, że… to właśnie nas traktują jak swoje przyjaciółki! Myślę, że to jest najlepsza nagroda, jaką mogłyśmy sobie wymarzyć podsumowuje Małgorzata Socha.

– Niewątpliwie sukces bierze się stąd, że widzowie uwierzyli w nasze bohaterki. Mam wrażenie – nie tylko jako aktorka, także jako widz, że siłą każdego serialu są bohaterowie. I w dużej mierze od tego, czy ich polubimy i dostrzeżemy w nich ludzi z krwi i kości, zależy, czy się zaangażujemy w historię – dodaje Magdalena Stużyńska-Brauer.

W czwartek 8 kwietnia o godz. 21:05 piękny jubileusz – 200. odcinek serialu „Przyjaciółki” w Polsacie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *