Internet & Gry - Reklama

„Kościół w kryzysie” – Onet publikuje reportaż multimedialny data journalism

Reportaż “Kościół w kryzysie” jest projektem multimedialnym przygotowanym przez dziennikarzy działu Onet Data: Kacpra Forreitera, Jakuba Kapiszewskiego i Michała Rogalskiego. Autorzy, bazując na rzetelnych danych pochodzących z wiarygodnych źródeł, a także specjalnie na rzecz reportażu zamówionym sondażu i opiniach ekspertów, przedstawiają w nim fakty dotyczące wizerunku Kościoła w Polsce.

 

Dziennikarze Onetu w najnowszym reportażu multimedialnym data journalism poszukują odpowiedzi na pytanie, jakie są powody spadku zaufania Polaków do Kościoła.

– Liczby z naszego sondażu pokazują zapaść w stosunku Polaków do Kościoła katolickiego. Dwie trzecie rodaków uważa, że Kościół jest w kryzysie i jest to opinia przekraczająca podziały miasto/wieś, starzy/młodzi, wierzący/niewierzący. Kościołowi nie pomagają targające nim skandalemówi Jakub Kapiszewski, jeden z autorów projektu. Polacy w większości uważają, że Kościół sobie z nimi nie poradził; co więcej, połowa rodaków zmieniła w ciągu ostatnich lat opinię o Kościele na gorszą. Za sensacyjne uważam też wyniki odnośnie do lekcji religii: w żadnym sondażu dotychczas odsetek zwolenników nauczania religii w szkołach nie był tak niski dodaje Jakub Kapiszewski.

„Kościół w kryzysie” jest kolejnym reportażem multimedialnym zrealizowanym przez dziennikarzy Onetu. Powstał na cyfrowej platformie wydawniczej Ring Publishing, wykorzystywanej przez 60 marek mediowych w 12 krajach.

Reportaże multimedialne Onetu są nominowane i wyróżniane w prestiżowych konkursach dziennikarskich. Między innymi reportaż “Wysychamy” zdobył laury Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego, a “Bałtyk” wyróżnienie w Global Media Awards. “Pilecki” został z kolei nominowany do nagrody BohaterON.

Więcej: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kosciol-w-kryzysie/pfrrby6 

Autorzy: Jakub Kapiszewski, Kacper Forreiter, Michał Rogalski

Opieka redakcyjna: Daniel Olczykowski i Marta Pawłowska

Development: Adam Hojdak, Ring Publishing

foto. materiał prasowy Ringier Axel Springer Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *