BadaniaMedia

2,5 miliona widzów obejrzało galę z okazji 25-lecia Polsatu

Jubileuszowa gala przyciągnęła przed telewizory liczne grono odbiorców. Podczas niemal trzygodzinnego koncertu Polsat zgromadził 16% udziałów w grupie komercyjnej i 17,2% w grupie wszystkich badanych.

Przypomnieliśmy najważniejsze momenty z 25-letniej historii Telewizji POLSAT – pierwszej komercyjnej stacji w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Wieczór swoją obecnością uświetniły osobistości świata mediów, kultury i polityki. Na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie wystąpiła plejada polskich artystów m.in. Grzegorz Markowski i Perfect, Ewa, Farna, Sylwia Grzeszczak, Maryla Rodowicz, Agnieszka Chylińska, Kamil Bednarek, Igor Herbut, Enej i Anna Wyszkoni.

To był multimedialny show na miarę XXI wieku. Już początek gali zapowiedział ogromne emocje, kiedy publiczność zaśpiewała „Sto lat” właścicielowi i założycielowi stacji Zygmuntowi Solorzowi. Takich wzruszających momentów było kilka, jak choćby przypomnienie działalności Fundacji POLSAT, czy też historii bohaterów programu „Nasz nowy dom”.

Na scenie wielkie przeboje wykonali artyści – przyjaciele Polsatu, którzy tego wieczoru byli często oklaskiwani na stojąco. Usłyszeliśmy m.in. takie piosenki jak: „Autobiografia” Perfectu, „I Will Always Love You” w wykonaniu Sylwii Grzeszczak czy „Private Dancer”, który zaśpiewała Katarzyna Skrzynecka.

Niespodzianką dla widzów był występ Marcina Millera, Radka Liszewskiego, Sławomira Świerzyńskiego i Zenona Martyniuka, którzy w zupełnie odmienionych aranżacjach z towarzyszeniem orkiestry Tomka Szymusia zaśpiewali swoje największe przeboje.

Podczas gali przypomnieliśmy nasze kultowe teleturnieje, filmy i seriale, takie jak „Świat według Kiepskich”. Uhonorowaliśmy wielkich sportowców, których walkę o medale i drogę do sukcesów niejednokrotnie transmitowaliśmy na antenie Polsatu. Na moment znów wróciliśmy do naszych letnich festiwali i programów talent show, które wykreowały wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej. W materiałach archiwalnych mogliśmy zobaczyć, jak rodziły się „Informacje” – pierwszy niezależny serwis informacyjny w polskiej telewizji czy pierwszy talk show „Na każdy temat”.

Koncert był podziękowaniem dla widzów, którzy od samego początku byli i są najważniejsi dla Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *