Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSport w TV

28. kolejka LaLiga Santander na Platformie Canal+

Pojedynek Basków z Bilbao oraz Atletico Madryt hitem 28. kolejki, w powracającej po ponad trzymiesięcznej przerwie na anteny CANAL+, LaLiga Santander. Transmisja w najbliższą niedzielę o 13:55 w CANAL+ SPORT.

Zamrożenie rozgrywek zastało gospodarzy obiektu San Mames na dziesiątej pozycji ligowego zestawienia. Gracze Athletiku w pierwszej połowie kampanii spisywali się nadspodziewanie dobrze, po 5. kolejce, przez tydzień przewodzili nawet stawce. W późniejszych miesiącach Baskowie jednak zbyt często remisowali swe starcia (tylko trzy ekipy z elity mają na koncie więcej nierozstrzygniętych gier), czego efektem było osunięcie się w środek tabeli. Przeciętne występy w lidze piłkarze Gaizki Garitano powetowali sobie w Pucharze Króla, w którym doszli do finału. Przed zawieszeniem ligi, Los Leones zdołali też przerwać złą passę dziesięciu kolejnych meczów bez zwycięstwa.

Nieprzesadnie radosne nastroje panują także w stołecznym Atletico. Przebudowywana przez Diego Simeone ekipa nadal rzadko przegrywa, ale ma duże problemy ze zwyciężaniem – wyspecjalizowała się w remisach. Atletico ma ich najwięcej w lidze, 12 – o dwa więcej niż niedzielny rywal z Bilbao. Po 27. kolejkach madrytczycy zajmują dopiero szóste miejsce, ale do trzeciej pozycji, którą okupuje Sevilla, tracą zaledwie dwa punkty. Do pojedynku z Baskami stołeczni przystąpią bez swojego najdroższego nabytku – Joao Felix pauzuje za kartki, ale być może będzie to atutem gości, gdyż 20-letni Portugalczyk w nowym otoczeniu raczej zawodzi. Ciężar zdobywania bramek w bieżącej kampanii spoczywa wobec tego głównie na Alvaro Moracie. Jeden z pupili trenera Simeone ma już na koncie 12 trafień, z czego 8 na boiskach LaLiga.

Plan transmisji 28. kolejki LaLiga Santander w CANAL+:

sobota, 13 czerwca

16:55 Celta Vigo – Villarreal CF, nSport+, komentarz: Rafał Wolski, Leszek Orłowski

19:25 CD Leganes – Real Valladolid, CANAL+ SPORT komentarz: Piotr Laboga, Leszek Orłowski

niedziela, 14 czerwca

13:55 Athletic Club – Atletico Madryt, CANAL+ SPORT komentarz: Piotr Laboga, Leszek Orłowski

19:25 Real Madryt – Eibar SD, CANAL+ FILM, CANAL+ 4K ULTRA HD od 20:00 w CANAL+ SPORT2 komentarz: Piotr Laboga, Leszek Orłowski

21:55 Real Sociedad – Osasuna, CANAL+ SPORT2 komentarz: Adam Marchliński, Wojciech Jagoda