PolsatSport w TV

33. kolejka Fortuna 1 Ligi w Polsacie Sport

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Fortuna 1 Ligi wciąż nie wiadomo, kto awansuje bezpośrednio, a kto zagra w barażach. Będący blisko ekstraklasy lider Bruk-Bet Termalica Nieciecza zagra w piątek z piątym w tabeli ŁKS Łódź. Dzień później czwarta Arka Gdynia podejmie wicelidera Radomiaka.

 

Przed 33. serią spotkań “Słoniki” z Niecieczy mają 64 punkty. O dwa wyprzedzają Radomiaka, o pięć GKS Tychy, o siedem Arkę Gdynia, a o dziesięć ŁKS Łódź. Szóste miejsce zajmuje Górnik Łęczna (50 pkt), który nie wygrał dziewięciu ostatnich meczów. Bezpośredni awans do ekstraklasy uzyskają dwie najlepsze drużyny, zaś trzecim klubem z promocją będzie zwycięzca meczów barażowych z udziałem ekip z miejsc 3-6.

W piątek Bruk-Bet Termalica może zapewnić sobie awans, ale zadanie nie będzie łatwe. Zagra na wyjeździe z walczącym o jak najwyższe miejsce w barażach zespołem ŁKS, w którym doszło ostatnio do zmiany trenera. Z klubu odszedł Ireneusz Mamrot, a drużynę poprowadzi dotychczasowy drugi szkolenowiec Marcin Pogorzała. Klub nie podał przyczyny rozstania, lecz nieoficjalnie wiadomo, że Mamrot jest głównym kandydatem do objęcia funkcji trenera Jagiellonii Białystok. Transmisja meczu ŁKS – Bruk-Bet Termalica w Polsacie Sport News od 20:20.

Bardzo ciekawie powinno być też w sobotę w Gdyni, gdzie Arka podejmie Radomiaka. Goście mogą w tej kolejce awansować bezpośrednio, ale muszą wygrać swój mecz i liczyć na potknięcie GKS Tychy. Transmisja meczu Arka – Radomiak w Polsacie Sport od 12:30.

Tyszanie w niedzielę zmierzą się w Opolu z walczącą o udział w barażach ósmą Odrą (49), podbudowaną ostatnim zwycięstwem nad Bruk-Betem Termalicą. Tymczasem GKS zagra bez swojego lidera Łukasza Grzeszczyka, zawieszonego na trzy mecze przez Komisję Dyscyplinarną PZPN za niesportowe zachowanie po spotkaniu z Widzewem w Łodzi. Transmisja spotkania Odra – GKS w Polsacie Sport od 12:30.

Program 33. kolejki:

piątek, 4 czerwca

Korona Kielce – Widzew Łódź godz. 20.00

ŁKS Łódź – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 20.30; transmisja w Polsacie Sport News

sobota, 5 czerwca

Arka Gdynia – Radomiak Radom 12.40; transmisja w Polsacie Sport

GKS Bełchatów – GKS Jastrzębie 16.00

Resovia Rzeszów – Chrobry Głogów 16.00

Stomil Olsztyn – Miedź Legnica 16.30

niedziela, 6 czerwca

Odra Opole – GKS Tychy 12.40; transmisja w Polsacie Sport

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Łęczna 12.40

Sandecja Nowy Sącz – Puszcza Niepołomice 16.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *