33. rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

Zbliża się 33. rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Na antenach Polskiego Radia pojawią się specjalne materiały poświęcone sylwetce księdza.

 

 

19 października, czwartek, godzina – g.17.31-17.58
„Trauma i duma” – Alicja Grembowicz

Reportaż o księdzu Jerzym Popiełuszce – życie i męczeńska śmierć.

Reportaż oparty na dokumentach z procesu toruńskiego, aktualnych badaniach IPN-u i wspomnieniach ludzi związanych z księdzem Jerzym.

18 października, godzina 18 15. „Prawda i prawda” – reportaż na podstawie materiałów archiwalnych Patrycji Gruszyńskiej-Ruman i Waldemara Kasperczaka w opracowaniu redaktorskim Magdy Skawińskiej

Reportaż w przeddzień rocznicy porwania i śmierci księdza Jerzego Popiełuszki.

Waldemar Chrostowski – kierowca i zarazem jedna z najbardziej zaufanych osób księdza Jerzego Popiełuszki to dla jednych bohater, a dla innych zdrajca. To on wiózł księdza na zaproszenie Duszpasterstwa Ludzi Pracy do parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy. Podczas powrotu ksiądz Popiełuszko został porwany.

Dziennikarz Wojciech Sumliński twierdzi, że rola Chrostowskiego w tym wydarzeniu była inna niż podaje były kierowca księdza Jerzego Popiełuszki.

19 października czwartek
„Zgodnie z własnym sumieniem” – Beata Kwiatkowska

„Być wolnym to żyć zgodnie z własnym sumieniem” – powiedział ksiądz Jerzy Popiełuszko. Decyzję o wejściu na drogę kapłańską podjął podczas studniówki.

Do 1971 był Alkiem, w seminarium ks. Popiełuszko oficjalnie zmienił imię. Uwielbiał szybkie samochody, miał kompletnego bzika motoryzacyjnego.

Uśmiechnięty, cierpliwy, miał doskonały kontakt z młodzieżą. Więcej o sylwetce ks. Popiełuszki – w Czwórce.

„Ksiądz Jerzy” – Alicja Grembowicz

Życie i męczeńska śmierć księdza Jerzego Popiełuszki wciąż budzą emocje. Uczestnicy mszy poświęconej księdzu Jerzemu wspominają postać kapłana, jego życie i wydarzenia roku 1984.

Reportaż w PR24 w niedzielę 22.10 o godz. 22.15 w magazynie „O sobie samych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *