MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

4. edycja Amazon Goes Gold dla dzieci z nowotworami

Szeroka pomoc dla małych pacjentów, którzy wymagają specjalistycznego leczenia. Amazon w ramach Miesiąca Świadomości Nowotworów Dziecięcych już po raz czwarty działa na rzecz zwiększenia świadomości chorób onkologicznych, realizując akcję Amazon Goes Gold, do której każdy może dołączyć. Firma w ramach swoich działań między innymi przekazała 200 000 złotych dla Fundacji Polsat.

 

Wrzesień Miesiącem Świadomości Nowotworów Dziecięcych

W Amazon w tym miesiącu co roku organizowana jest akcja Amazon Goes Gold, której celem jest zwiększanie świadomości na temat chorób nowotworowych wśród dzieci. Kolor złoty symbolizuje podziw i uznanie dla małych pacjentów na co dzień zmagających się z trudem choroby nowotworowej.

Piżama Day w szczytnym celu

Pracownicy Amazon, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, aby okazać swoją solidarność i wsparcie dzieciom, 11, 14 i 15 września przyszli do pracy w piżamach, strojach superbohaterów lub ubraniach w kolorze złotym. Dzięki ich zaangażowaniu Amazon przeznaczy na lokalne donacje 13 zł za każdą osobę, która przyłączyła się do akcji.

200 000 zł dla Kliniki Onkologii w Poznaniu

W 2021 roku Amazon przekazał Fundacji Polsat donację w wysokości 200 tysięcy złotych, dzięki której zostanie zakupiony aparat ultrasonograficzny dla Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Przekazane urządzenie pozwoli na diagnostykę i monitorowanie terapii dzieci z chorobami nowotworowymi.

Dodatkowa pomoc dla chorych dzieci

– Choroby nowotworowe u dzieci są szczególnie trudnym doświadczeniem. Wierzymy, że dzięki naszemu wsparciu i zaangażowaniu pracowników będziemy mogli zapewnić im dodatkową pomoc w leczeniu i rekonwalescencji mówi Blanka Fijołek, CEE PR & Community Manager w Amazon.

Bezcenne wsparcie w diagnostyce i leczeniu

– „Jesteśmy dla dzieci”, to hasło od dwudziestu pięciu lat przyświeca naszym działaniom. Zakupiony aparat USG dla Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu jest bezcennym wsparciem w diagnostyce i monitorowaniu terapii podopiecznych szpitala. Dzięki wsparciu Amazon badania będzie można wykonywać dzieciom, które ze względu na stan ogólny lub znacznie obciążoną odporność przeciwinfekcyjną, nie mogą mieć wykonanych tego typu badań poza oddziałem w Zakładzie Radiologii Pediatrycznej. Wierzymy, że wspólnie z Amazon pomożemy kolejnym dzieciom w walce o ich życie i zdrowie – mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Każdy może dołączyć do Amazon Goes Gold

Amazon zaprasza wszystkich do włączenia się do działania. Przez cały wrzesień za każdego uczestnika, który weźmie udział w wirtualnej wycieczce po centrum logistycznym Amazon, zostanie przekazanych 25 zł dla Międzynarodowego Towarzystwa Onkologii Dziecięcej, które prowadzi badania nad nowotworami dziecięcymi oraz tworzy programy wspierające opiekę nad dziećmi chorymi, dzięki wsparciu personelu medycznego i rodzin dzieci.

Wystarczy zapisać się na wycieczkę na www.amazon.pl/wirtualnewycieczkii wziąć w niej udział. Zwiedzanie odbywa się w poniedziałki, czwartki i piątki o godz. 11:00 i 15:00.

Poprzednie edycje Amazon Goes Gold

W ubiegłym roku w kampanii Amazon Goes Gold wzięło udział tysiące pracowników na całym świecie, którzy pomogli zwiększyć świadomość na temat chorób nowotworowych u dzieci. W Polsce do akcji przyłączyło się ich prawie 6 800. Dzięki ich zaangażowaniu wsparcie otrzymało wiele lokalnych organizacji, a główną donację otrzymało Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, zajmujące się profesjonalną opieką nad małymi pacjentami zmagającymi się z rakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *