4. odcinku serii „Eli Roth: Historia horroru” na AMC

Obawa, że demony wejdą w nasze ciała i zmuszą do robienia okropnych rzeczy, była inspiracją do stworzenia niektórych z najbardziej przerażających filmów w historii kina, w tym arcydzieł „Dziecko Rosemary” i „Egzorcysta”. W najnowszym odcinku Eli Roth podejmuje tematykę opętania przez demony z takimi gośćmi jak z Linda Blair, Jack Black i Greg Nicotero.

 

„Eli Roth: Historia horroru” przedstawia mistrzów horroru – kultowe postaci oraz aktorów, których twórczość i dorobek wpisują się w definicję gatunku. Zaproszeni goście przedstawiają najważniejsze spośród tematów podejmowanych w ramach gatunku, opowiadają o swoich inspiracjach oraz trudnościach napotykanych zarówno w przeszłości, jak i współcześnie. Każdy
z godzinnych odcinków zabierze widzów w mrożącą krew w żyłach podróż w głąb gatunku. Przekonamy się jak horror jako gatunek zmieniał się na przestrzeni lat, jaki miał wpływ na społeczeństwo oraz postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego wierni fani gatunku są uzależnieni od uczucia strachu. W serii zobaczymy wywiady z takimi sławami jak Stephen King, Quentin Tarantino, Jordan Peele, Jason Blum, Robert Englund, Linda Blair, Tippi Hedren, Rob Zombie, Haley Joel Osment, Jack Black, John Landis, Jamie Lee Curtis oraz wieloma innymi.

„AMC Visionaries” to seria dokumentalna, w której przełomowi artyści przedstawiają wcześniej nieopowiedzianą historię poszczególnych gatunków. Oprócz wyemitowanych już serii „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” oraz „James Cameron: historia science fiction”, stacja AMC wyemituje jeszcze „AMC Visionaries: Rap Yearbook”. Seria „ Eli Roth: Historia horroru” została wyprodukowana przez The Content Group’s Asylum Entertainment oraz Marwar Junction Productions. Producentami wykonawczymi są Eli Roth, Steven Michaels, Jonathan Koch, Joseph Freed, Allison Berkley i Kurt Sayenga.

„Eli Roth: Historia horroru” w czwartek 29 listopada o 22:00, kanał AMC Polska 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *