Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSport w TV

6. kolejki Ligi Mistrzów VELUX EHF na Platformie Canal+

W hicie tej kolejki Ligi Mistrzów VELUX EHF mistrzowie Polski zagrają z węgierskim Telekomem Veszprem. Wszyscy pamiętamy 2016 rok i pamiętny finał z udziałem tych dwóch ekip. To było ostatnie zwycięstwo Vive z Veszprem.

 

 

 

 

Węgierski zespół w ostatnich sześciu latach pięciokrotnie występował w Final4, ale ani razu nie udało mu się wygrać rozgrywek. W zeszłym sezonie Telekom dwukrotnie z Vive wygrywał. W tej edycji Ligi Mistrzów VELUX EHF najbliższy przeciwniki mistrzów Polski zajmuje drugie miejsce w grupie D. Bilans Węgrów to trzy zwycięstwa i dwie porażki. Do składu Veszprem w tym roku dołączyli zawodnicy w przeszłości występujący w ekipie Talanta Dujszebajewa – Vladimir Cupara i Paweł Paczkowski. Początek rozgrywek nie był jednak dla Węgrów najlepszy – odnieśli dwie porażki z THW Kiel i Montpellier. Później rozbili Porto i Vardar pokazując, że wracają do dobrej dyspozycji. W tabeli wyprzedzają kieleckie Vive o jeden punkt.

Veszprem nie bardzo pasuje Vive. Te mecze był zawsze piekielnie trudne i toczone przy przewadze zespołu węgierskiego. Oni mają więcej klasowych zawodników w składzie. Mam nadzieję, że kielczanie wrócą do tego dobrego poziomu, do którego nas przyzwyczaili. Jeżeli mistrz Polski naprawdę myśli o zajęciu pierwszego lub drugiego miejsca w grupie to takie mecze po prostu trzeba wygrywać.Wojciech Osiński, dziennikarz Przeglądu Sportowego w audycji Radio Canal KONTRATAK

Przed przerwą reprezentacyjną mistrzowie Polski wygrali z Mieszkowem Brześć 31:27. Liderem grupy jest THW Kiel, który jeszcze nie w tym sezonie nie przegrał.

Plan transmisji 6. kolejki Ligi Mistrzów VELUX EHF:

sobota, 2 listopada

14:30 PGE Vive Kielce – Telekom Veszprem, CANAL+ SPORT komentarz: Krzysztof Bandych, Grzegorz Tkaczyk; studio: Piotr Karpiński, Tomasz Rosiński

19:25 Porto – Montpellier, nSport+ komentarz: Robert Skrzyński, Michał Matysik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *