MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Paweł Domagała o swojej postaci w Żmijowisku (wideo)

Paweł Domagała to aktor i wokalista. Na obu scenach tej filmowo – teatralnej i muzycznej odnosi sukcesy. W takiej podwójnej roli zobaczymy go również w nowej produkcji Canal + – Żmijowisko w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Aktor wykreował postać serialowego Arka, ale także napisał piosenkę, która towarzyszy obrazowi.

 

 

 

 

Piosenka „Żmijowisko”, której premiera miała miejsce pod koniec września ma już ponad 1 mln 600 tys. wyświetleń na YouTube i od kilku tygodni zajmuje czołowe miejsca na listach przebojów rozgłośni radiowych w całej Polsce. Zanim jednak powstał klip i piosenka, Paweł Domagała przez kilka tygodni kreował postać serialowego Arka, którą tak dziś postrzega:

Arek z całą determinacją poszukuje swojego zaginionego dziecka, jest także mężem tkwiącym w mocno niesatysfakcjonującym związku. Czuje się tym gorszym ogniwem ciągnącym partnerkę w dół, co szczególnie dla mężczyzny, jest mocno niekomfortową sytuacją – zdradza aktor i dodaje:  Moja postać nie należy do paczki przyjaciół, która spotyka się na Mazurach w Żmijowisku. To koledzy i przyjaciele jego żony Kamili (Agnieszka Żulewska). On studiów nie skończył, poświęcił się rodzinie. Nie ma co ukrywać, jest traktowany jako ten gorszy i czuję się gorszy. Nie najlepiej sobie z tym radzi. Pierwsza wizyta Arka w Żmijowisku to pobyt wakacyjny. Druga jest diametralnie różna. Przyjeżdża tam jako naznaczony, osaczony, osądzony i wyklęty i nie jest tutaj mile widzianym gościem.

 

 

Żmijowisko to poza misternie utkaną fabułą kryminalną, przede wszystkim świetny serial psychologiczny, szczegółowo pokazujący zawiłe relacje bohaterów, złożoność ich osobowości i postaw wobec tragedii.

Świetnie postaci i ich relacje zbudował w książce Wojciech Chmielarz. Grając aktor już wie jak kreować role, ma odpowiedź na niemal wszystkie pytania. Myślę, że wśród widzów równe emocje będzie budziła sama kryminalna zagadka, jak i to co się dzieje między bohaterami. To jest duży atut i książki i serialu – mówi Paweł Domagała.

Postać Arka, to główna rola męska w Żmijowisku, która niosła za sobą duży ciężar gatunkowy z uwagi na jej złożoność. Jak to wyzwanie postrzegał aktor?

Każda rola jest dla mnie wyzwaniem i do każdej podchodzę z równym zaangażowaniem. Stworzenie roli Arka wymagało dużej precyzji, bo tu nie ma miejsca na improwizację, trzeba ją było trzymać w ryzach i bardzo rozsądnie i mądrze stawiać akcenty, żeby cała układanka fabularna trzymała się kupy zdradza Paweł Domagała.

Premiera serialu już w niedzielę 3 listopada o godz. 21:30 tylko w CANAL+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *