MediaTVPZapowiedzi TV

„Niedziela z… Kamillą Baar – Kochańską” w TVP Kultura

Bohaterką najbliższego odcinka „Niedzieli z…” będzie aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna Kamilla Baar – Kochańska. O młodości, poszukiwaniu swojej drogi i „ucieczce w sztukę” porozmawia z Agnieszką Szydłowską i zaproszonymi do studia gośćmi. Po programie TVP Kultura zaprasza na rejestrację komedii Aleksandra Fredry z Teatru Narodowego – „Śluby panieńskie” w reż. Jana Englerta z udziałem aktorki.

 

Aktorstwo zdaje się być od samego początku jej przeznaczeniem. Już jako nastolatka jeździła do krakowskiego Starego Teatru na spektakle Krystiana Lupy czy Jerzego Jarockiego. Dość szybko wzięła sprawy w swoje ręce. Studia aktorskie ukończyła na Akademii Teatralnej w Warszawie, o czym w programie opowiedzą Grzegorz Małecki i Robert Jarociński – aktorzy i przyjaciele aktorki ze szkoły. „Oto będzie Gwiazda” – mówili o niej. Po studiach trafiła prosto na deski Teatru Narodowego, gdzie grała w sztukach wielu wybitnych reżyserów, m.in. Jana Englerta, Jerzego Jarockiego czy Iwana Wyrypajewa. Aktorka świetnie odnalazła się także w sztuce „Fedra” w reżyserii Mai Kleczewskiej, której wrażliwość artystyczną aktorka bardzo ceni. „Między Lynchem a von Trierem. Fascynuje mnie taka złożoność ludzkiej natury” – mówi bohaterka „Niedzieli z…”. Lubi role mądre, mocne i bogate emocjonalnie – o czym opowie krytyk teatralny Łukasz Maciejewski oraz reżyserki: Gabriela Maciejowska-von Seltmann i Anna Jadowska. Kamilla Baar – Kochańska to aktorka wszechstronna i nieoczywista – z jednej strony eteryczna i delikatna na deskach teatru, z drugiej – energiczna i charyzmatyczna na planach filmowych. O swojej pracy mówi, że „zawsze angażuje się na 1000%”.

Godz. 18.15 „Śluby panieńskie”, reż. Jan Englert, 2017 r.

W spektaklu „Śluby panieńskie”, wystawionym na scenie Teatru Narodowego, Jan Englert w niezwykły sposób łączy klasykę polskiej komedii ze współczesnymi akcentami. Inscenizacja jest ponadczasowym studium miłości z diagnozą, że uczucia to gra, w której wszystkie chwyty są dozwolone. W przedstawieniu obok Kamilli Baar-Kochańskiej w roli Klary wystąpili m.in. Katarzyna Gniewkowska (pani Dobrójska), Patrycja Soliman (Aniela), Marcin Hycnar (Gustaw), Grzegorz Małecki (Albin) oraz Jan Englert (Radost).

„Niedziela z… Kamillą Baar – Kochańską” w TVP Kultura, 12 listopada, od godz. 17:15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *