Zapowiedzi TV

Spektakl muzyczny „Nienapisany pamiętnik” w TVP3 Łódź

5 grudnia w Teatrze Muzycznym w Łodzi, w 150. rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, odbył się uroczysty koncert „Nienapisany pamiętnik” w reżyserii Leszka Ciechońskiego i Piotra Zarębskiego. Łódzki Oddział TVP był producentem wykonawczym tego widowiska. Spektakl zostanie wyemitowany na antenie TVP3 17 grudnia br. o godz. 20.00.
 
Ten wyjątkowy koncert spotkał się z owacyjnym przyjęciem publiczności, która wypełniła do ostatniego miejsca Teatru Muzycznego. W uroczystej premierze wziął udział Piotr Gliński, Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niewątpliwym atutem widowiska był dobór tekstów repertuaru muzycznego w interesującej interpretacji Dariusza Kowalskiego, który wystąpił w roli Marszałka. Na uznanie zasługuje dobór repertuaru muzycznego oraz przygotowanie całości koncertu w atrakcyjnej formie. Scenariusz wydarzenia przygotowali Jacek Indelak.
W koncercie wystąpili: Ewa Błaszczyk w piosenkach „Życie to krótki sen”, „Orszaki, dworaki”, „Konie”, Stan Borys („Do kraju tego”, O Jezu, Jezu”, „Coraz to z ciebie jako drzazgi smolnej”), Lech Makowiecki („Honor i gniew”), Bartłomiej Kurowski (pieśń „Powrót”, „Taki kraj”), Norbert Smoliński (pieśń „Polska”) oraz Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego („Hej strzelcy wraz”, „O mój rozmarynie”, „Szara piechota”, „O wodzu miłym”, „Pierwsza kadrowa”). Wydarzenie poprowadziła Anna Popek.
Realizatorem telewizyjnym koncertu był Paweł Wróbel. TVP3 Łódź było producentem wykonawczym tego koncertu dla Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Koncert „Nienapisany pamiętnik”, TVP3 Łódź, 17 grudnia, godz. 20.00 Planowana jest również emisja w paśmie ogólnopolskim TVP3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *