7 sławnych na cały świat hazardzistów

Hazard towarzyszył ludziom od lat, już w starożytności ludzie zakładali się o pewne dobra. Adrenalina związana z rozgrywkami hazardowymi oraz wyjątkowe emocje, sprawiały że z każdym kolejnym stuleciem popularność gier hazardowych znacznie rosła.

 

 

 

 

Obecnie hazard mocno rozprzestrzenił się w świecie wirtualnym, gdzie święci prawdziwe triumfy. Gry kasynowe, w tym automaty, poker na żywo, ruletka online gra i wiele innych zyskało aprobatę licznych miłośników hazardu. W każdej dziedzinie sportu znajdują się jednak wybitni gracze, którzy pozostają w świadomości ludzkiej na lata, ponieważ ich sukces jest niepodważalny. Podobnie jest w hazardzie, tutaj także można znaleźć kilku wybitnych graczy, o których słyszał każdy fan hazardowych rozgrywek.

Archie Karas

Jeden z najczęściej wymienianych hazardzistów na liście tych znanych. Jest to Grek z pochodzenia, który w wieku 15 lat postanowił opuścić dom i wyjechać do Stanów. Tam zbierał doświadczenie pracując na różnych stanowiskach. W wielu miejscach miał okazje spróbować swoich sił w mniejszych lub większych rozgrywkach hazardowych. W końcu zaangażował się w grę w pokera, podczas której zdobył aż 2 miliony dolarów, jednak jego bogactwo nie trwało długo, ponieważ w niespełna rok pozostał z 50 dolarami. Jednakże korzystając z pożyczki znów odwrócił zły los. Pomimo dobrej passy był w stanie w jeden dzień przegrać wszystko.

John Montagu, czyli pan kanapka

Kolejna osoba na liście jest znana z nieco innej strony. John Montagu podczas swoich pokrewnych partyjek często podjadał mięso włożone między dwie kromki chleba, co dało początek współczesnego sandwicha. Potrzebował pożywiać się podczas gry, ponieważ jego nałóg był tak silny, że był w stanie nie odchodzić od stołu przez cały dzień, niestety bez efektu, gdyż zmarł bez niczego w 1792 roku.

Król hazardzistów – Nick Dandolos

Wspomniany gracz często był określany także mianem Greka, z powodu swojego pochodzenia. Wyjechał do Chicago i tam rozpoczął swoją przygodę z hazardem. Jego początki są związane z obstawianiem wyścigów konnych. Kolejno postanowił nauczyć się gry w kości i karty. Przyswoił wszystkie reguły i zasady do perfekcji i postanowił to wykorzystać. Raz był szalenie bogaty, innym razem bardzo biedny. Podobno to jego rozgrywka stała się inspiracją do stworzenia największego turnieju pokerowego World Series of Poker. Zmarł w 1966 roku.

Potentat Kerry Packer

Potentat medialny, który był bogaty i bardzo wpływowy jeszcze zanim został hazardzistą. Lubował się w obstawianiu wyścigów konnych, ale nie tylko to było jego pasją. Był znany z tego, że mógł obstawić wszystko bez zastanowienia. Pozwalało mu to bardzo wiele wygrać, ale także stracić ogromne ilości pieniędzy. Nie przejmował się zbytnio przegranymi, które nie odstraszały go od kolejnych zakładów. Odszedł w 2005 roku na niewydolność nerek.

Albin Thompson Niezatopiony Titanic

Nie umiał czytać, ani pisać, ale doskonalił się w hazardzie. Podróżował grając i zakładając się o różne rzeczy. W końcu rozpoczął swoją karierę w grach karcianych. Będąc w Joplin pokonał swojego przeciwnika, ale chciał jeszcze podbić stawkę. Powiedział, że jest wstanie przeskoczyć stół bilardowy bez dotykania i zrobił to. Swoją popularność zawdzięcza nietypowym zakładom, które zaskoczyły niejednego przeciwnika. Przykładowo założył się, że może rzucić skorupkę orzecha na budynek. Oczywiście dokonał tego, ale posłużył się małym fortelem, wcześniej wypełniając skorupkę ołowiem. Zmarł w 1974.

Dziki Bill

Dokładnie James Butler Hickok. Jeden z bardziej znanych hazardzistów na Dzikim Zachodzie. W latach 70 XVII wieku toczył niejedną pokerową rozgrywkę, z której wychodził jako zwycięzca. Często ogrywał, nawet wybitnych graczy. Został zaszczepiony przy stole w 1874 roku. Nie zdołał zobaczyć swojego zabójcy, ponieważ siedział tyłem do drzwi. Na ręce miał parę ósemek i asów i od tej pory taki zestaw jest określany jako ręka zmarłego.

Zespół MIT blackjack

Nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu sławnej ekipy od oczka. Liczenie krat to ich specjalność, za która wielu z nich słono oberwało. Historia wybitnych studentów, którzy zdecydowali się oszukać oczko rozpoczyna się w 1979 roku. Grupa często się zmienia i jest dokładnie wyselekcjonowana. Członkowie przechodzą solidne szkolenia i kursy, które mają przygotować ich do oszukania kasyn na całym świecie. Jeżeli ktoś został rozpoznany opuszczał zespół, aby nie narażać go na rozpoznanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *