76. Tour de Pologne w TVP1 i TVP Sport (wideo)

Wszystko zacznie się na krakowskim Rynku. Potem czekają nas tak klasyczne punkty jak finisz w katowickiej „Świątyni sprintu”, start na Stadionie Śląskim, czy wreszcie mordercza walka na Ścianie Harnaś i Ścianie Bukovina. Zaliczany do kolarskiej ligi mistrzów 76. Tour de Pologne będzie można obejrzeć w TVP1, TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

 

 

Szczegóły transmisji 76. Tour de Pologne
Komentarzorzy: Piotr Sobczyński, Bartosz Huzarski
Reporterzy: Bogusław Solecki, Sebastian Parfjanowicz
Reporter na motocylu: Sebastian Szczęsny
Prowadzący studio: Maciej Kurzajewski

Przed rokiem mieliśmy wiele powodów do radości. Najlepszy w naszym narodowym wyścigu okazał się Michał Kwiatkowski. Tym razem mistrza świata z Ponferrady nie zobaczymy na trasie. Udział potwierdził natomiast przedostatni polski triumfator. Rafał Majka będzie liderem grupy Bora-hansgrohe. Groźni będą na pewno Bob Jungels, Davide Formolo, Pavel Sivakov, Miguel Angel Lopez, Matej Mohorić czy Diego Ulissi.

Pierwsze etapy będą – jak zwykle – okazją do sprinterskich popisów. Tu również nie zabraknie gwiazd kolarstwa. W Polsce powinni pojawić się m.in. Ben Swift, Fabio Jakobsen, Pascal Ackermann, Fernando Gaviria, czy John Degenkolb.

Na starcie stanie oczywiście też reprezentacja Polski, której przyznano jedną z trzech „dzikich kart”. Udział wezmą też kolarze polskiej grupy CCC Team z Pawłem Bernasiem, Łukaszem Owsianem i Szymonem Sajnokiem. W składzie Lotto-Soudal znajdzie się Tomasz Marczyński, a pomocnikami Majki w Borze będą prawdopodobnie Maciej Bodnar i Paweł Poljański.

 

 

Plan transmisji 76. Tour de Pologne

1. etap (sobota, 3 sierpnia): Kraków – Kraków (132 km) 

Po raz kolejny Tour de Pologne zacznie się w Krakowie i po raz kolejny organizatorzy zaplanowali „na dzień dobry” bardzo dynamiczny etap. Kolarzy czekają trzy górskie premie Tauronu czwartej kategorii oraz trzy lotne premie Lotto. Przed finiszem peleton pokona trzy czterokilometrowe rundy po Krakowie. Okazja dla sprinterów.

Plan transmisji:

14:45 start 1. etapu (Kraków – Kraków): TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

15:50 1. etap (Kraków – Kraków): TVP1 (od 16:05), TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

2. etap (niedziela, 4 sierpnia): Tarnowskie Góry – Katowice (153 km) 

Długi finisz jest gwarancją wielkiej sprinterskiej rywalizacji. Zanim kolarze powalczą przy Spodku, pokonają trzy 19-kilometrowe pętle po Katowicach. Wcześniej na trasie czekają ich trzy lotne premie Lotto.

Plan transmisji:

14:35 start 2. etapu (Kraków – Kraków): TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

17:00 2. etap (Tarnowskie Góry – Katowice): TVP1 (od 16:05), TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

3. etap (poniedziałek, 5 sierpnia): Stadion Śląski – Zabrze (155,5 km)

Przed laty wyścigi kolarskie często kończyły się na stadionach. W Tour de Pologne nie zabraknie akcentu związanego ze słynnym chorzowskim obiektem. 3. etap ruszy ze Stadionu Śląskiego. Kolarze pojadą na południe, mijając lotną premię Lotto i górską premię Tauronu. W Zabrzu czekają ich cztery sześciokilometrowe rundy. Kolejna gratka dla sprinterów.

Plan transmisji:
14:40 start 3. etapu (Stadion Śląski – Zabrze): TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport
15:45 3. etap (Stadion Śląski – Zabrze): TVP1 (od 16:05), TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

4. etap (wtorek, 6 sierpnia): Jaworzno – Kocierz (173 km) 

Czas na góry w 76. Tour de Pologne. Kolarze wjadą w Beskidy i pokonają dwie górskie premie Tauronu pierwszej kategorii oraz dwie drugiej kategorii. 4. etap odbędzie się pod hasłem 100-lecia Powstań Śląskich. Metę zlokalizowano w Kocierzu.

Plan transmisji:

11:50 4. etap (Jaworzno – Kocierz): TVP1 (od 14:00), TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

5. etap (środa, 7 sierpnia): Kopalnia soli Wieliczka – Bielsko-Biała (154 km) 

To powinien być bardzo ciekawy etap o interwałowej charakterystyce. Kolarze powalczą na dwóch na górskich premiach Tauronu drugiej kategorii oraz na jednej pierwszej kategorii. Ściganie zwieńczą trzy widowiskowe rundy w Bielsku-Białej (każda po 7,2 km).

Plan transmisji:

12:25 5. etap (Kopalnia soli Wieliczka – Bielsko-Biała): TVP1 (od 14:00), TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

6. etap (czwartek, 8 sierpnia): Zakopane – Kościelisko (160 km) 

Klasyczny etap naszego narodowego wyścigu. Kolarzy czeka walka w pięknej tatrzańskiej scenerii. Po drodze pięć razy pokonają górską premię Tauonu pierwszej kategorii (Pitoniówka) oraz dwie lotne premie Lotto w Zębie. Bliżej mety czeka ich jeszcze podjazd na Gubałówkę. Finisz w Kościelisku.

Plan transmisji:

14:00 6. etap (Zakopane – Kościelisko): TVP1 (od 16:05), TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

7. etap (sobota, 9 sierpnia): Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska (153 km) 

Królewski etap, na którym poznamy zwycięzcę 76. Tour de Pologne. Najpierw peleton przejedzie dwie duże rundy po 59,6 km, a następnie jedną mniejszą o długości 34 km. Na trasie pięć górskich premii Tauronu pierwszej kategorii (dwa razy ściana Bukovina i trzy razy ściana Harnaś). Meta w Bukowinie Tatrzańskiej.

Plan transmisji:

14:00 6. etap (Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska): TVP1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *