Sieci kabloweTechnologia - Promocje

Standard 5G w sieci SAT FILM

Sieć SAT FILM informuje, że prace związane z wprowadzeniem standardu 5G w sieci SAT FILM zostały zakończone. Tym samym operator  informuje o uruchomieniu standardu 5G dla użytkowników sieci. Obecnie zasięg sieci 5G jest dostępny dla abonentów korzystających z sieci SAT FILM w takich miastach jak: Gdańsk, Szczecin, Poznań, Warszawa, Łódź, Wrocław oraz Katowice.

 

 

Urządzenia dostępne na rynku (stan na 01.06.2020r), które mogą wspierać 5G w sieci SAT FILM to:

– telefon HUAWEI P40

– telefon HUAWEI P40 PRO

– telefon HUAWEI MATE XS

– router ZTE 801

– telefon Realme X50 Pro 5G (po aktualizacji oprogramowania)

– telefon Nubia RedMagic 5G

Co to jest standard 5G?

Standard 5G to sieć komórkowa najnowszej generacji, zapewniająca dużo szybsze połączenie z Internetem, a także dużo mniejsze opóźnienia. Sieć 5G charakteryzuje się również dużo większą pojemnością w porównaniu do poprzednich generacji. Do obecnie istniejących sieci LTE jednocześnie może połączyć się do miliona urządzeń na każde 500km kwadratowych. Sieć 5G pozwoli na podłączenie miliona urządzeń na każdy 1km kwadratowy.

Czy standard 5G jest bezpieczny?

Tak, obecnie funkcjonująca sieć 5G budowana jest w oparciu o już istniejące rozwiązania techniczne, które były stosowane w LTE. Budowa sieci 5G odbywa się  w oparciu o istniejące przepisy prawa dotyczące promieniowania elektromagnetycznego przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Czym jest pole elektromagnetyczne?

Pole elektromagnetyczne to naturalne i zawsze otaczające nas zjawisko. Jest rezultatem działania podstawowych sił fizycznych.

Pole elektromagnetyczne to połączony efekt pól magnetycznego i elektrycznego. Pole elektromagnetyczne występuje zawsze i wszędzie – energia towarzysząca zjawiskom elektromagnetycznym, to jedna z najstarszych form energii we Wszechświecie, która była jednym z czynników kształtujących ewolucję Ziemi. Źródłem pola elektromagnetycznego są także wszelkie organizmy żywe, w tym człowiek.

Sztuczne pole elektromagnetyczne powstaje wszędzie tam, gdzie płynie prąd: każde gniazdko elektryczne jest jego źródłem. A fale radiowe, które są falami elektromagnetycznymi, wykorzystuje się od ponad 120 lat do łączności: od bezprzewodowego telegrafu przez radio, telewizję aż po wifi czy bluetooth.

Pole elektromagnetyczne w różnych miejscach ma różne częstotliwości i długości fal. W telekomunikacji wykorzystywane są fale, które przenoszą stosunkowo niewiele energii – fale o częstotliwościach niejonizujących.

Naukowcy od lat badają to, czy pole elektromagnetyczne o wartościach niejonizujących może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) odnotowała w ciągu ostatnich 30 lat 25 tysięcy artykułów naukowych poświęconych efektom biologicznym i medycznym. Badacze jednak nie znaleźli wystarczających dowodów na związek pola elektromagnetycznego o natężeniu wykorzystywanym w telekomunikacji, a negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *