MediaPlayerTVN Discovery Polska

Kuba Tomaszczyk nowym MasterChefem!

Po kilkunastu tygodniach zmagań poznaliśmy kolejnego najlepiej gotującego kucharza amatora w Polsce! 19-letni Kuba Tomaszczyk, nowy MasterChef wrócił do domu ze statuetką, czekiem na 100 tysięcy złotych i kontraktem na wydanie własnej książki kucharskiej.

Wielki finał 11. edycji MasterChefa odbył się w unikalnym miejscu: przepięknych ogrodach willi Maiano. W pierwszym etapie zawodnicy zmierzyli się z trzema zadaniami specjalnymi. Za każde z nich jurorzy przyznawali zawodnikom punkty. Dwójka kucharzy, która po trzech zadaniach zgromadziła największą ilość punktów, awansowała do dalszej tury wielkiego finału.

W drugiej części odcinka finaliści musieli zaserwować jurorom trzydaniowe menu składające się z przystawki, dania głównego i deseru. Decyzją jurorów zwycięzcą został Kuba Tomaszczyk, który przygotował mozaikę z dorsza, konfitowaną perliczkę oraz jabłko w zalewie korzennej.

19-letni Kuba Tomaszczyk został najmłodszym zwycięzcą w historii polskiej edycji programu. Dodatkowo wyrównał on wynik Valerio Braschi z 2017 roku, który również w wieku 19 lat został laureatem włoskiej edycji show, stając się najmłodszym MasterChefem na świecie.

To także drugi przypadek na świecie, kiedy były uczestnik programu “MasterChef Junior” wygrał jego dorosłą odsłonę. 20-letnia Dara Yu podobnie jak Kuba zajęła przed laty drugie miejsce w dziecięcej wersji show. W tym roku sięgnęła po statuetkę w amerykańskiej edycji “MasterChef: Back to Win”.