Technologia - Promocje

ADATA: Trzy modele przenośnych dysków SSD na zimę

Niewielkie rozmiary, duża pojemność oraz wytrzymałość na niekorzystne warunki pogodowe i terenowe. To tylko kilka atutów, jakimi charakteryzują się przenośne dyski SSD. Niektóre z ich zalet będą szczególnie pomocne podczas ferii i zimowych wyjazdów. Możemy się o tym przekonać na trzech, bardzo praktycznych przykładach.

 

Zewnętrzne dyski SSD są urządzeniami niewielkimi i lekkimi, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w podróży. W parze z mobilnością idzie również wytrzymałość, ponieważ pozbawione ruchomych elementów dyski SSD są odporne m.in. na wstrząsy i upadki. Mogą się ponadto pochwalić dużymi pojemnościami (sięgającymi nawet 2 TB), niskim zużyciem energii oraz możliwością błyskawicznego transferu danych.

Zalety dysków SSD docenimy m.in. podczas ferii. Urządzenia tego typu można z łatwością zabrać ze sobą na stok lub górską wyprawę skitourową, gdzie ułatwią nam gromadzenie dużych ilości zdjęć lub nagrań wideo wysokiej rozdzielczości. Jeśli długie, zimowe wieczory zechcemy spędzić w domu, przenośne dyski sprawdzą się z kolei w roli nośników dla filmów lub gier. Marka ADATA dostarcza urządzenia, które znajdą zastosowanie w obu przypadkach.

Dysk do zadań specjalnych

Model ADATA SD620 to zdecydowanie najbardziej wytrzymały dysk SSD w ofercie tajwańskiego producenta. Urządzenie wyposażone zostało w silikonową powłokę antywstrząsową i może się pochwalić zgodnością z wojskową normą wytrzymałości MIL-STD-810G 516.6, zapewniającą odporność na upadki z wysokości 1,22 m. Oprócz wzmocnionej konstrukcji, dysk wyróżnia się także imponującą specyfikacją techniczną. SD620 może pomieścić 1 TB danych i dysponuje interfejsem USB 3.2 Gen 2, który zapewnia transfer danych z szybkością 550 MB/s. Dzięki niemu przesłanie filmu 4K o rozmiarze 10 GB zajmuje zaledwie 10 sekund!

Dla tych, co boją się wody

W zimie, kiedy wszelkie urządzenia elektroniczne narażone są na niszczycielski wpływ śniegu, deszczu lub ulegającej kondensacji pary wodnej, szczególnie dobrze sprawdzi się model ADATA SD 810. Dysk ten również spełnia normę MIL-STD-810G 516.6, a ponadto wyróżnia się certyfikatem IP68, potwierdzającym ochronę przed wnikaniem wilgoci i zanieczyszczeń. W praktyce oznacza to, że dysk jest odporny na przedostawanie się pyłu i przez 60 minut jest w stanie wytrzymać zanurzenie na głębokości nawet 1 metra. Wszystkie te zabezpieczenia czynią z SD 810 idealnego towarzysza wyczynowych zjazdów na stoku lub wielogodzinnych wycieczek na nartach biegowych.

Dane zawsze przy tobie

Przykładem dysku SSD wyróżniającego się niewielkimi rozmiarami i dużą mobilnością jest z kolei model ADATA Elite SE 880. Urządzenie waży 31 gramów i w kompaktowej obudowie o wymiarach 64,8 x 35 x 12,25 mm może zmieścić nawet 4 TB danych. Z łatwością schowamy je w kieszeni kurtki, w torbie lub plecaku. SE 880 obsługuje standard USB 3.2 Gen 2×2 i pozwala przesyłać dane z szybkością sięgającą 2000 MB/s. Dzięki temu większość operacji wykonać można w “warunkach polowych”, bezpośrednio na dysku. Wystarczy, że przy pomocy portu USB C połączymy urządzenie z laptopem, smartfonem lub innym sprzętem mobilnym.

Dyski SSD na najwyższym szczycie Antarktydy

Przenośne dyski tajwańskiej firmy sprawdziły się m.in. podczas wyprawy Michała Leksińskiego na Masyw Vinsona, najwyższy szczyt Antarktydy. Znany polski podróżnik i ambasador marki ADATA korzystał z nich w ekstremalnych, zimowych warunkach panujących na wysokości 4892 m n.p.m. Urządzenia spisały się doskonale i pomogły zrealizować charytatywny cel ekspedycji, jakim była zbiórka pieniędzy na realizowany przez Fundację Happy Kids projekt budowy pierwszego w Polsce rodzinnego domu opieki społecznej.

foto. ADATA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *