Technologia - Promocje

ADATA UD330 i UD230 – pendrive’y z niegubiącymi się zatyczkami

ADATA wprowadza do swojej oferty dwa nowe modele pendrive’ów, które zostały wyposażone w składaną osłonę złącza USB. Eliminuje ona całkowicie problem ze zgubioną zatyczką portu.
 

UD230 oraz UD330 charakteryzują się szczególną odpornością na wstrząsy, wodę oraz pyły. Nośniki wyprodukowano w technologii Chip-On-Board (COB), dzięki temu mają one mniejszą liczbę pojedynczych części i są bardziej kompaktowe.
Ponadto ADATA UD330 oraz UD230 wyposażono w otwór na smycz, który ułatwia przenoszenie nośnika oraz umożliwia przymocowanie go do np. kluczy. Dzięki temu ryzyko zgubienia pendrive’a lub zatyczki portu USB zostaje zminimalizowane.
ADATA UD330
Pendrive UD330 wykorzystuje interfejs USB 3.1, dzięki temu prędkość transferu podczas kopiowania plików sięga aż 5 Gb/s. Model ten jest także zgodny ze standardem USB 2.0, dlatego może być wykorzystywany także w starszych komputerach.
Maksymalna pojemność pamięci sięga 128 GB, co umożliwia używanie tego modelu jako nośnika do przechowywania kopii zapasowych. Pendrive dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czerwonej i czarnej.
Sugerowana cena dla wersji o pojemnościach 16 GB, 32 GB, 64 GB, i 128 GB to kolejno 29 zł, 39 zł, 65 zł i 179 zł.
ADATA UD230
Model ten ma standardowy interfejs USB 2.0, co oznacza, że jest zgodny z komputerami, smartfonami, tabletami, inteligentnymi telewizorami, systemami samochodowymi oraz większością urządzeń, wyposażonych w port USB.
Pendrive UD230 występuje w wersjach o pojemności od 16 do 64 GB i jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – niebieskim i czarnym.
Sugerowana cena nośników o pojemnościach 16 GB, 32 GB i 64 GB to odpowiednio 25 zł, 30 zł i 50 zł.
Dedykowane oprogramowanie
Użytkownicy pendrive’ów ADATA UD330 i UD230 mogą pobrać darmowe oprogramowanie UFDtoGO i OStoGO. Pierwsze z nich – UFDtoGO umożliwia kompresję danych i ochronę za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES oraz funkcję PC-Lock.
Natomiast OStoGO pozwala skonfigurować nośnik tak, aby był odczytywany jako platforma instalacyjna systemu Windows. Dzięki temu nie ma potrzeby instalacji systemu z napędu optycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *