Technologia - Promocje

Advoider – osobisty asystent telewizyjny

Na stronie www.advoider.pl dostępny jest już w sprzedaży najnowszy produkt zielonogórskiej firmy QDIQO Sp. z o. o.. Advoider, bo o nim mowa, to niewielkich rozmiarów urządzenie, które wraz z dedykowaną aplikacją mobilną automatycznie przełącza na kanały m.in. wolne od reklam, wycisza dźwięk lub wyłącza dekoder i odbiornik telewizyjny na czas trwania niepożądanych treści. Po ich zakończeniu powraca na obserwowaną stację, do ustalonego poziomu głośności czy włącza dekoder i odbiornik telewizyjny. W momencie wejścia na rynek Advoider obsługuje dwie platformy telewizji satelitarnej – Cyfrowy Polsat oraz CANAL+, a także monitoruje 34 stacje telewizyjne.

 

 

 

 

 

Advoider to niewielkie urządzenie, które w połączeniu z aplikacją mobilną dostępną na systemy Android i iOS, tworzy po skonfigurowaniu z dekoderem telewizji satelitarnej, mechanizm dostosowujący sposób oglądania emitowanych treści do preferencji użytkownika.

Do jego podstawowych funkcjonalności należą m.in.: automatyczne przełączanie na inną, wybraną stację lub kategorię kanałów, na których nie ma np. reklam, wyciszanie dźwięku oraz wyłączanie dekodera wraz z odbiornikiem telewizyjnym na czas trwania niepożądanych programów lub spotów promocyjnych. Następnie, po ich zakończeniu włączenie dekodera i odbiornika telewizyjnego, powrót na obserwowaną stację lub do wcześniejszego poziomu głośności.

 

 

Pełna kontrola treści

W momencie wejścia na rynek Advoider obsługuje dwie najpopularniejsze platformy telewizyjne – Cyfrowy Polsat i CANAL+ oraz monitoruje pod względem kontentu 34 najbardziej znane stacje telewizyjne, przyjmując tym samym rolę osobistego asystenta telewizyjnego.

Pracując nad koncepcją Advoidera, staraliśmy się go zaprojektować, tak aby w jak największym stopniu dostosować go do potrzeb użytkowników. Dlatego przeanalizowaliśmy zwyczaje, które towarzyszą nam podczas oglądania telewizji i wyselekcjonowaliśmy najważniejsze cechy jakie musi posiadać nasze urządzenie. W ten sposób oprócz funkcji dobrze znanych z Advoider Lite (m.in. przypomnienia, program tv wraz z opisami poszczególnych filmów/ seriali, prognoza dotycząca rozpoczęcia i zakończenia reklam), Advoider będzie automatycznie wykonywał ustalone przez nas czynności, zawsze w momencie pojawienia się niepożądanych przez nas treścipodkreśla Grzegorz Pych, CEO QDIQO.

Akcje automatyczne i manualne

Advoidera daje możliwość ustawienie dwóch rodzajów funkcji tzw. automatycznych oraz manualnych. Pierwsze to czynności, które Advoider wykonuje sam według określonych preferencji widza. Drugie natomiast odbywają się przy ręcznym udziale użytkownika, który samodzielnie zmienia kanały, w obrębie wcześniej ustawionych list – ulubionych kanałów, kategorii lub stacji monitorowanych. Sterowanie akcją manualną odbywa się za pomocą pilota w aplikacji lub pilota od dekodera.

– Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcjonalności Advoidera wystarczy znać hasło do domowego Wi-Fi, podłączyć urządzenie do prądu, a następnie za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej skonfigurować go z dekoderem telewizyjnym. Następnie pozostaje nam tylko wybór ulubionych stacji, kategorii oraz określenie co chcemy, aby Advoider zrobił w czasie emisji niechcianych przez nas treści.  Gotowe! Od teraz możemy się cieszyć telewizją na własnych zasadach, a dzięki wbudowanemu pilotowi w aplikacji, sterować urządzeniem oraz dekoderem jednocześnie – dodaje Grzegorz Pych.

Ochrona dziecka

Advoider może pełnić jeszcze jedną znaczącą rolę, a mianowicie stanowić kontrolę rodzicielską nad treściami, które ogląda dziecko. Wystarczy, że rodzic za pomocą aplikacji mobilnej utworzy profil, a w nim ustali jakie kanały dziecięce może oglądać jego pociecha i określi co ma się zadziać w momencie emisji reklam. Czy ma przełączyć na inną stację z bajkami, wyciszyć dźwięk czy wyłączyć dekoder i odbiornik telewizyjny.

Podsumowując Advoider to:

  • Osobisty asystent telewizyjny z dedykowaną aplikacją mobilną dostępną na systemy operacyjne Android i iOS;
  • Lista obecnie 34 kanałów monitorowanych;
  • Kompatybilność z dwoma platformami telewizji satelitarnej – Cyfrowy Polsat oraz Platforma Canal+ dawniej nc+;
  • Urządzenie, które automatycznie przełączy na inny, wybrany kanał np. bez reklam, wyciszy dźwięk lub wyłączy dekoder wraz z odbiornikiem telewizyjnym, na czas emisji niepożądanych treści, a następnie powróci na monitorowaną stację czy do wcześniejszego poziomu głośności lub włączy dekoder i odbiornik telewizyjny;
  • Możliwość wyboru treści, które chcemy oglądać – program lub reklamy;
  • Pasek informujący o szacowanej długości trwania bloków reklamowych;
  • Możliwość utworzenia wielu profili tematycznych, w tym m.in.: dotyczącego kontroli rodzicielskiej;
  • Przypomnienia o wybranych programach telewizyjnych;
  • Aktualny program TV wraz z opisami dla ponad 200 kanałów.

 Lista kanałów monitorowanych:

TVP 1, TVP 2, TVP Seriale, Polsat, Polsat Film, Polsat Café, Polsat Play, TV4, TVN, TVN7, TVN Style, TVN Turbo, TV Plus, HGTV, TTV, Stopklatka, Kino Polska, TVN Fabuła, Discovery Channel, 4Fun TV, Polo TV, Eska TV, TVN 24, TVP Info, Polsat News, TVP Sport, Polsat Sport, Eurosport 1, TVP ABC, Disney Junior, Nick Jr, Nickelodeon, Mini Mini+, Cartoon Network.

Platformy telewizyjne, stacje oraz dodatkowe funkcjonalności będą rozbudowywane w kolejnych miesiącach. Obecnie urządzenie można nabyć na stronie www.advoider.pl. Jego koszt to 399 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *