MediaZapowiedzi TV

A+E Networks ogłasza nowy serial “Tajne kryjówki dyktatorów”

A+E Networks EMEA i CEE z przyjemnością ogłasza nowy sześcioodcinkowy serial, „Tajne kryjówki dyktatorów” (oryg. Dictators’ Hideouts), produkowany przez Inbornmedia – polską firmę specjalizującą się w historycznych filmach dokumentalnych.

 

Skrupulatne badania i wywiady z ekspertami sprawią, że widz przeniesie się wprost do ociekających luksusem rezydencji i spowitych mrokiem tajemnic, często złowrogich schronów, w których najbardziej znani dyktatorzy Europy ukrywali się przed schwytaniem i jednocześnie nadal sprawowali władzę nad narodem.

Każdy odcinek „Tajnych kryjówek dyktatorów” przedstawia prywatny azyl innego europejskiego autokraty: Envera Hodży, zwanego “Hitlerem” Albanii, Wiktora Janukowycza, rumuńskiego prezydenta Nicolae Ceaușescu, Adolfa Hitlera, Benito Mussoliniego i Józefa Stalina. Widzowie wyruszą w wizualną podróż przez budowę i projekt odległych pałaców, podziemnych bunkrów i rozległych fortyfikacji, które nie tylko symbolizowały władzę, lecz także stanowiły doskonałą izolację od świata zewnętrznego.

Jako A+E Networks chętnie współpracujemy z lokalnymi partnerami, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie. Tak też było w przypadku „Tajnych kryjówek dyktatorów”. Program jest koprodukcją z Inbornmedia – polską firmą specjalizującą się w filmach dokumentalnych. Połączyła nas pasja do historii, a efektem tego jest nasza najnowsza produkcja, przedstawiająca widzom temat z przeszłości, który stał się obecnie bardziej aktualnypowiedział Bartłomiej Major, szef zespołu ds. programowych w A+E Networks, nadawcy kanału HISTORY.

W „Tajnych kryjówkach dyktatorów” zobaczymy trudno dostępne materiały archiwalne, usłyszymy analizy ekspertów i relacje tych, którzy doświadczyli panowania dyktatorów. To wszystko sprawia, że program jest kompleksowym badaniem towarzyszących dyktatorom paranoi, które ujawniają się w architekturze tych szokujących kryjówek.

– Jako firma z siedzibą w Europie Środkowo-Wschodniej mamy wyjątkową pozycję do zagłębiania się w tematy związane z II wojną światową i zimną wojną. Przyciągnięcie dużych sieci do projektu tego rodzaju nie jest łatwe, jednak odnieśliśmy sukces dzięki naszym partnerom z A+E Networks EMEA, NTV i Instrumental. Uważamy, że powstaje w dobrym momencie, biorąc pod uwagę odrodzenie się autokratycznego przywództwa na całym świecie i mamy nadzieję, że widzów zainteresuje ta istotna część historiipowiedział Maciej Pawelczyk, CEO Inbornmedia.

„Tajne kryjówki dyktatorów” zadebiutują w 2024 roku na HISTORY Channel w Polsce, Rumunii i pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, na Sky HISTORY w Wielkiej Brytanii oraz na NTV w Niemczech. Serial będzie również oferowany do dystrybucji w innych krajach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *