Agora nagrodzona Srebrnym Listkiem CSR „Polityki”

Już po raz drugi Agora została doceniona za działania społecznie odpowiedzialne i znalazła się w zestawieniu tygodnika „Polityka” przygotowanym w partnerstwie z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Spółkę wyróżniono Srebrnym Listkiem CSR za uwzględnienie w codziennej działalności operacyjnej wszystkich kluczowych rozwiązań normy społecznej odpowiedzialności ISO 26000. Laureatów 8. edycji Listków CSR poznaliśmy podczas gali 16 kwietnia br.

 

– Srebrny Listek CSR dla Agory to kolejne potwierdzenie, że spółka na co dzień działa w oparciu o najlepsze lokalne i globalne praktyki odpowiedzialnego zarządzania, jak również międzynarodowe standardy. Przykładem takich działań są chociażby kodeks etyki i wielokanałowy system zgłaszania nieprawidłowości wdrożone w ubiegłym roku. Spółka cyklicznie informuje swoich interesariuszy o efektach podejmowanych działań, m.in. w raporcie społecznym przygotowanym w oparciu o standardy GRI – mówi Nina Graboś, dyrektor komunikacji korporacyjnej Agory.

 

 

Już po raz ósmy tygodnik „Polityka” wspólnie z Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu przeprowadził wśród firm działających w Polsce ankietę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. W tegorocznym zestawieniu Listków CSR znalazły się 73 przedsiębiorstwa, których działania koncentrują się wokół lepszego zarządzania pracownikami, poprawy relacji z klientami i partnerami biznesowymi oraz ochrony środowiska. Złote Listki CSR otrzymało 13 firm, Srebrny – 19, a Biały – 41. Listkom CSR „Polityki” towarzyszył przegląd praktyk, które wspierały realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) związanych z gospodarką o obiegu zamkniętym.

Agora otrzymała Srebrny Listek CSR „Polityki” jako spółka, która deklaruje wdrażanie wszystkich najistotniejszych kategorii zarządczych w ramach normy ISO 26000 (w tym: ład organizacyjny i etyka, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, zarządzanie wpływem środowiskowym, uczciwe praktyki operacyjne i zagadnienia konsumenckie, a także zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej). W 2018 r. spółka została nagrodzona Białym Listkiem CSR „Polityki”.

Grupa Agora – samodzielnie lub poprzez swoje spółki i marki – od wielu lat realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Jej podejście do tej kwestii opiera się na takich filarach, jak transparentność, budowanie relacji z partnerami i otoczeniem firmy, różnorodność wśród pracowników oraz wysoka jakość produktów i usług. Agora i jej spółki z grupy kapitałowej inicjują oraz angażują się w szereg projektów edukacyjnych, społecznych i kulturowych, a także dotyczących zrównoważonego rozwoju. W 2018 r. Agora S.A. po raz kolejny znalazła się w RESPECT Index, obejmującym spółki odpowiedzialne społecznie na GPW w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *