Maj na kanale HISTORY2

HISTORY2 z kolei przeniesie nas o całe tysiąclecia wstecz – dowiemy się, gdzie można znaleźć ślady „Starożytnych kosmitów”, poznamy „Zaginione światy” i dowiemy się, jak przed naszą erą wyglądały wojny dzięki programowi „Bitwy starożytności”.

 

STAROŻYTNI KOSMICI
Ancient Aliens
We wtorki o 21:00 w HISTORY2
6×60’

Twórcy serii poszukują śladów kosmitów na Ziemi, które zostawiali przez ostatnie 75 milionów lat: od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po współczesną Amerykę. Zbadają dokumenty historyczne i dzieła sztuki sugerujące spotkania z pozaziemską cywilizacją, a także współczesne doniesienia o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Spróbują potwierdzić wiarygodność tych źródeł i zbadają ich wpływ na nasz świat, szczególnie na rozwój techniki.

ZAGINIONE ŚWIATY
Lost Worlds
W poniedziałki o 21:00 w HISTORY2
11×60’

Od zamku prawdziwego hrabiego Drakuli, aż po supermiasto Adolfa Hitlera – historia zna liczne świątynie, twierdze, zaginione cywilizacje i sekretne światy, wspomnienie o których zatarł czas. Grupa badaczy i inżynierów podjęła próbę odszukania tropów, które dostarczyłyby nam wiedzy o dawnych osiągnięciach budowlanych, technologicznych i kulturowych. Celem misji ekspertów jest odtworzenie tych miejsc z wykorzystaniem najnowszych technik wizualnych.  Efekty szeroko zakrojonych prac archeologicznych i nowoczesne urządzenia graficzne przybliżą nam starożytne kultury i cywilizacje od starożytnego Egiptu po zaginioną Atlantydę

BITWY STAROŻYTNOŚCI
Battles B.C.
W czwartki o 21:00, od 30 maja w HISTORY2
8×60’

Starożytni wojownicy nie mieli ksiąg, z których mogliby czerpać wiedzę, ani historycznych doświadczeń. Dla nich wojna oznaczała przygodę, której finał mógł zdecydować o przyszłych losach całych cywilizacji. Serial odkrywa prawdy i mity dotyczące dawnych herosów i ich wrogów. Dawne bitwy, prezentowane w stylu współczesnego dokumentalnego obrazu „Trzystu walecznych”, przybliżają widzom bohaterów i strategie wojskowe starożytnych walk. Dzięki współpracy z twórcami odpowiedzialnymi za stronę graficzną i efekty specjalne „Trzystu walecznych”, serial ma wygląd ekscytującej, pełnej energii powieści graficznej. Kolejne odcinki podejmują takie tematy jak Aleksander Wielki, Spartanie i Ateńczycy, Abraham, król Dawid, faraon Totmes III i Hannibal. Najnowocześniejsze techniki animacyjne w połączeniu z wypowiedziami historyków specjalizujących się w starożytnej wojskowości czynią ten ośmioodcinkowy serial fascynującą opowieścią o takich przywódcach jak Hannibal, Juliusz Cezar, Dawid czy Aleksander, a także stosowanej przez nich broni i strategii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *