MediaZapowiedzi TV

Maj na kanale HISTORY

Maj w HISTORY upłynie pod znakiem poszukiwania skarbów! We wtorki wyruszymy w poszukiwanie legendarne skarbu w programie “Złoto generała Yamashity”. Szukać będziemy także “Zaginionego złota konfederatów” a “Królowie retro elektro” odkryją, jakie technologiczne perełki można znaleźć na targach antyków.

 

ZŁOTO GENERAŁA YAMASHITY
Lost Gold of WWII
We wtorki, od 7 maja o 21:00 w HISTORY
6×60’

Program „Złoto generała Yamashity” odkrywa jedną z największych tajemnic II wojny światowej. Gdy alianci nadciągali na wschód w 1945 roku, japońskie oddziały dowodzone przez tamtejszego generała -Yamashitę – miały ukryć na Filipinach skarby warte fortuny. Na kosztowności miało składać się złoto, biżuteria i bezcenne artefakty skradzione innym narodom. Teraz grupa amerykańskich poszukiwaczy podąża tropem wskazanym przez świadka, który twierdzi, że widział na własne oczy, jak żołnierze Yamashity ukrywali ogromną liczbę skrzyń. Mieli zakopać skarb w tunelach, a następnie zabezpieczyć wejścia detonując materiały wybuchowe i podkładając bomby-zasadzki. Ekipa musi teraz odszyfrować kod pozostawiony przez sekretne stowarzyszenie, by uniknąć pułapek i odkryć legendarny skarb.

ZAGINIONE ZŁOTO KONFEDERATÓW
The Curse of Civil War Gold 2
W środy, od 22 maja o 22:00 w HISTORY
6×60’

Arcypopularny cykl KLĄTWA WYSPY DĘBÓW. jeden z przebojów kanału History, sprawił, że do Rickiego i Marty’ego Lagina zgłaszają się poszukiwacze skarbów z całego świata, którzy podsuwają im tropy i proszą o porady. Kilka miesięcy temu Kevin Dykstra z Michigan opowiedział Marty’emu o zagadce na miarę Wyspy Dębów. Dykstra wraz ze swymi braćmi Jamesem i Markiem pasjonuje się historią narodowego skarbu, która sięga czasów wojny secesyjnej. W 1865 r. żołnierze Unii z Michigan wytropili Jeffersona Davisa, pokonanego prezydenta konfederatów, zanim ten zdążył opuścić kraj. Podobno skonfiskowali mu wówczas coś bardzo cennego i przeszmuglowali to pociągiem na północ. Później zakopali lokomotywę, by zamaskować ślady (te jednak Kevinowi udało się odnaleźć), i zaczęli się kłócić o tajemniczy skarb. Jego część jakoby umieszczono w wagonie spuszczonym na barkę, która zatonęła na jeziorze Michigan. Inna część może się znajdować w labiryncie tuneli pod Michigan, reszta zaś została rzekomo ukryta w stanie Utah, w jaskini człowieka, który popełnił samobójstwo. Kevin wierzy, że zdoła odnaleźć zakopany pociąg, zdobył też pozwolenia na podwodne poszukiwania w odpowiednim rejonie jeziora Michigan. Równocześnie bada tropy w Utah i Michigan, w bankach, w których mogą spoczywać pozostałości skarbu, oraz w różnych powiązanych ze sobą miejscach na amerykańskim południu. Czy to wszystko jest częścią wielkiego spisku i stanowi ogniwo łączące zabójstwo Abrahama Lincolna z pojawieniem się w Ameryce superbogaczy, którzy z czasem przejęli w niej władzę? Prawda jest złotem.

KRÓLOWIE RETRO-ELEKTRO
Vintage Tech Hunters
W poniedziałki i wtorki, od 27 maja w HISTORY
14×30’

Gospodarzami nowego programu są Bohus Blahut i Shaun Hatton, którzy przemierzają Północną Amerykę w poszukiwaniu starego sprzętu elektronicznego, na którym można zarobić. Celem ich łowów są takie XX-wieczne skarby jak pierwsza gra wideo, dawne szafy grające czy komputer Apple I. W nadziei na znalezienie atrakcyjnych przedmiotów z przeszłości Bohus i Shaun odwiedzają zagracone szopy, wyprzedaże likwidacyjne i aukcje staroci na głębokiej prowincji. W każdym z odcinków obserwujemy jak polują na „rzadkie, dziwne i wywołujące nostalgię” urządzenia, wyszukują najcenniejsze egzemplarze i współpracują z kolekcjonerami, by usprawnić sprzedaż swoich znalezisk. Zaczynając 14-odcinkową podróż po kontynencie w punkcie zajmującym się recyklingiem zużytego sprzętu komputerowego w Los Angeles, a kończąc ją na pchlim targu w wiejskich rejonach Nowej Szkocji, będziemy świadkami niezwykłej wyprawy łączącej pasję poszukiwawczą bohaterów z ich nietuzinkowym poczuciem humoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *