MediaZapowiedzi TV

“Ratownicy na fali” na kanale Nat Geo People

Ponad 240 kilometrów wybrzeża między San Diego a Malibu to jedne z najbardziej popularnych i ruchliwych plaż w Ameryce Północnej. Pilnuje ich doświadczony zespół ratowników i ratowniczek, którzy nie dopuszczą, by komukolwiek zagrażało niebezpieczeństwo. To nie zapowiedź „Słonecznego patrolu”. National Geographic w nowej serii pokaże prawdziwe życie nieustraszonych ratowników.

 

Poznajcie doskonale wyszkoloną grupę ratowników, którzy pilnują, by tłumy przyjeżdżające na wakacje u wybrzeża Kalifornii spędziły czas wesoło i bezpiecznie. I choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że zatopione w słońcu plaże są niczym raj na Ziemi, to na tłumnie przybywających turystów czai się wiele zagrożeń. Wirujące prądy, hipotermia, złamane kończyny i… denerwowane przez ludzi rekiny to tylko niektóre z problemów, z jakimi na co dzień spotykają się ratownicy z Kalifornii.

Niezależnie od okoliczności, w każdej chwili są jednak gotowi spieszyć z pomocą. A niebezpieczeństw na ponad 240 kilometrach amerykańskiego wybrzeża nie brakuje.

Zobaczymy, jak ratownicy z San Diego ruszają na ratunek surferowi porwanemu przez olbrzymie morskie fale. Będziemy także świadkami udzielania pomocy medycznej młodemu chłopakowi, który doznał poważnych obrażeń w zderzeniu z groźnymi siłami natury. Udamy się na patrol w bardzo popularnym, ale niebezpiecznym i nielegalnym miejscu do nurkowania. A ponieważ plaże to nie tylko woda, zobaczymy jak wygląda walka z czasem podczas poszukiwań 17-latka przysypanego zwałami piasku.

Zapomnij o historiach ze „Słonecznego patrolu”– życie pisze znacznie bardziej dramatyczne, a czasem szalone i zabawne scenariusze.

Ratownicy na fali – premiery we wtorki od 7 maja od godz. 20.00 na kanale Nat Geo People

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *