MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

“Akademik” – Premiera serialu w Polsat Seriale (wideo)

Na kanale Polsat Seriale wkrótce pojawi się nowy serial pt. “Akademik”. Dołączam informację prasową, zdjęcia oraz zwiastun i będę wdzięczna za publikacje na temat naszej nowości.

 

Serial przedstawia losy studentów mieszkających w koedukacyjnym akademiku. Trzej chłopcy – Zdzich (Jan Kardasiński), Roger (Szymon Majchrzak) i Michał (Konrad Stein) zostają ulokowani w pokoju w mieszkaniu, w którym są już zameldowane trzy atrakcyjne dziewczyny – Weronika (Adrianna Izydorczyk), Lena (Aleksandra Kądziołka) i Andżelika (Karina Rezner). Kiedy w jednym miejscu zderza się sześć różnych charakterów, można spodziewać się mieszanki wybuchowej wydarzeń. W grupie docierają się, niejednokrotnie kłócą, również uczą się akceptować dzielące ich różnice, a jednocześnie wszyscy świetnie się bawią w swoim towarzystwie. Bohaterowie zaprzyjaźniają się ze sobą, wspólnie przeżywają rozterki miłosne, wspierając się w trudnych chwilach, ale też często robią sobie niezłe psikusy.

 

 

Oprócz studiowania, znajdują czas na imprezy, działalność studencką i dodatkową pracę. Każdy z nich idzie własną drogą ku dorosłości. Perypetie bohaterów to połączenie prawdziwych problemów z komicznymi wypadkami, które najczęściej sami na siebie ściągają, albo po prostu są ofiarami fatalnych nieporozumień. Kolejne odcinki serialu pokazują, że nigdy nie możemy być pewni, na co wpadną pomysłowi chłopcy, czy też jaką kolejną intrygę uknują dziewczyny.

LENA (Aleksandra Kądziołka)

Lena (22 l.) jest dziewczyną, która nie przywiązuje wagi do wyglądu. Ubiera się dość skromnie i raczej oficjalnie. Skupiona na nauce. Nie ma poczucia humoru, wszystko traktuje serio, uwielbia regulaminy. Jest w zarządzie samorządu studentów i bardzo mocno angażuje się w pracę na rzecz studenckiej społeczności. Jest rozważna, ale w sprawach damsko-męskich bardzo naiwna. Marzy o wielkiej miłości.

WERONIKA (Adrianna Izadorczyk)

Weronika (23 l.) to piękna dziewczyna, zgrabna, długowłosa. Konkretna, mądra, świadoma swojej wartości. Pasjonatka jogi. Nieufna wobec mężczyzn, ma alergię na tanich podrywaczy, co już w pierwszym odcinki daje do zrozumienia Rogerowi. Pochodzi z prowincji, ale ma do tego dystans. Jest zaradną dziewczyną. Z powodzeniem łączy studia z pracą. Szuka prawdziwej miłości, ale jest uprzedzona, bo zraniło ją kilku facetów.

ANDŻELIKA (Karina Rezner)

Andżelika (21 l.) to słodka, długowłosa blondynka o buzi anioła. Niezbyt mądra i bardzo naiwna. Kocha ładne ciuchy, kosmetyki i imprezy. Szuka rycerza na białym koniu, który zapewni jej dostatnie życie, ale nie jest wyrachowana. Nie ma jednak ambicji, by robić karierę naukową. Andżelika jest prostoduszną dziewczyną. Lubi dobrą zabawę i naiwnie marzy o wielkiej miłości. Często chodzi na randki i bardzo dba o swój wygląd.

ZDZISŁAW „ZDZICH” (Jan Kardasiński)

Zdzich (22 l.) to prosty chłopak ze wsi (z Kociewia) – prosto myśli, prosto mówi, lubi proste żarty i proste rozrywki. Jest dość nieśmiały. Często jest obiektem żartów swoich współlokatorów, gdy powie coś nie tak lub nie w tym momencie, co trzeba. Jest to jednak dobroduszny chłopak, nie ma w nim odrobiny cynizmu. Chciałby być taki jak jego wygadani koledzy, ale niestety nie jest w stanie im dorównać. Zdzichu był sportowcem, trenował karate, o czym często wspomina. Jego drugą pasją jest muzyka – gra na gitarze i śpiewa.

ROGER (Szymon Majchrzak)

Roger (23 l.) pochodzi z zamożnej rodziny, jest synem bogatego biznesmena. Ma pieniądze i lekką ręką je wydaje. Snob, pewny siebie, przekonany o swojej atrakcyjności. Ubiera się w markowe ciuchy i drogie dodatki. Uważa, że wszystko mu się należy. Studia traktuje niepoważnie, bo wie, że w jego życiu niewiele od nich zależy – tatuś i tak go ustawi. Roger w jednym z odcinków zostaje dyrektorem klubu swojego ojca. Przez swoje lenistwo i brak zaangażowania traci posadę i musi pracować jako kelner, co wręcz jest dla niego uwłaczające.

MICHAŁ (Konrad Stein)

Michał (26 l.) to absolwent uniwersytetu, zaczyna studia doktoranckie. Nie bardzo mu się chce, ale woli to, niż pójście do wojska, na co namawia go jego ojciec – wysoko postawiony oficer. Jest inteligentnym chłopakiem z poczuciem humoru. Imprezowicz, ale na co dzień bywa poważny i tajemniczy.

INNE

JANUSZ MARTYNIAK (Dariusz Kordek) – ojciec Rogera, bogaty biznesmen, surowy z charakteru, ubierający się elegancko. Chce, żeby Roger uczęszczał na zajęcia i szantażuje go często w tej kwestii zablokowaniem dostępu.

PROFESOR ŻAK (Rafał Rutkowski) – wykładowca, wysoki, szczupły, o surowym wyglądzie i charakterze. Prowadzi grupę doktorantów. Bacznie obserwuje poczynania Michała na doktoracie.

KIEROWNICZKA ZOFIA NOWACZYK (Grażyna Bułka) – kierowniczka akademika. Konkretna, zdecydowana kobieta, trzymająca rygor. Odpowiada za ład i porządek w akademiku.

KSENIA KOWALCZYK (Paulina Kulas) – atrakcyjna blondynka, była dziewczyna Michała, obecnie kierowniczka katedry historii i przełożona doktorantów – w tym Michała.

STRESZCZENIA (1. SEZON):

Odcinek 1
Przeprowadzka

Trzech chłopaków: Zdzisław, Roger i Michał wprowadza się do akademika. Trafiają do dwupokojowego segmentu, gdzie w jednym z pokoi mieszkają już trzy dziewczyny: Andżelika, Lena i Weronika. Od początku między dziewczynami i chłopakami iskrzy. Zdzisław wchodzi do łazienki, gdy Andżelika kąpie się, wywołując u niej przerażenie. Michał podejrzewa, że przespał się po pijaku z Leną, a Roger w chamski sposób próbuje uwieść Weronikę, co źle się dla niego kończy…

Odcinek 2
Zemsta

Zdzich próbuje powiedzieć Andżelice o swoim uczuciu do niej, ale nie potrafi się przełamać. Andżelika dochodzi do wniosku, że chłopak jest gejem. Lena zbiera składki na związek studencki. Nie idzie jej to najlepiej, wobec czego swoją pomoc (fortel) oferuje jej Michał. Roger zaprasza Weronikę na romantyczną kolację.

Odcinek 3
Prace społeczne

Lena zaskakuje współlokatorów wezwaniem na prace społeczne – studenci muszą wysprzątać cały akademik i umyć okna. Roger demonstracyjnie odmawia. Zdzich, pracując w parze z Andżeliką, nie może zapanować nad podnieceniem na jej widok, przez co wplątuje się w niezręczną sytuację z Kierowniczką. Weronika i Michał podczas sprzątania znajdują za kaloryferem paczkę z „trawą”. Weronika zaczyna podejrzewać Michała o zamiłowanie do tego rodzaju rozrywki. Lena i Weronika podstępem zmuszają Rogera do udziału w pracach społecznych. Zdzich dzięki biegłości w karate ratuje Andżelikę z opresji.

Odcinek 4
Kanapka

Michał ma sny erotyczne. Po przebudzeniu uważa to za skutek dwumiesięcznego postu po rozstaniu z dziewczyną i postanawia jak najszybciej temu zaradzić. Andżelika prosi Zdzicha o przysługę: ma on udawać jej chłopaka, żeby spławić niechcianego adoratora. Zdzich zgadza się i planuje wykorzystać sytuację na własną korzyść. Roger nie ustaje w próbach zaciągnięcia Weroniki do łóżka. Gdy zwykłe próby umówienia się na randkę zawodzą, ucieka się do podstępu.

Odcinek 5
Wystawa

Lena, chcąc wzbudzić zazdrość w Olku, opowiada mu o swojej rzekomej relacji z Rogerem. Ku jej rozczarowaniu przewodniczący samorządu studenckiego reaguje zupełnie inaczej, niż się spodziewała. Andżelika szuka towarzystwa do pójścia na wystawę sztuki nowoczesnej. Jedynym chętnym okazuje się Zdzich, który pragnie za wszelką cenę zaimponować dziewczynie znajomością tematu. Michał nadrabia zaległości w życiu seksualnym, sprowadzając do pokoju coraz to nowe dziewczyny. Zirytowana tym Weronika postanawia pozbyć się ich podstępem.

Odcinek 6
Poparzenie

Podczas naprawy korków Zdzich poparzył sobie dłonie. Michał znalazł w windzie komórkę i umówił się w kawiarni z jego właścicielką, Marylą, ale okazało się, że po drodze zgubił odnaleziony telefon. Andżelika oblała sokiem Michała, a Roger dla zabawy wmawia dziewczynie, że poplamiona bluza była dla Michała jedyną pamiątką po tragicznie zmarłej narzeczonej. Weronika pomaga ściągnąć spodnie Zdzichowi, który sam nie może się posługiwać poparzonymi dłońmi. Andżelika zauważa tę scenę i opowiada wszystkim, że Zdzich i Weronika mają romans.

Odcinek 7
Dziewczyna dla Zdzicha

Andżelika próbuje znaleźć Zdzichowi dziewczynę, w tym celu zmienia jego styl ubierania się i daje mu cenne rady na podryw. Michał chce skorzystać ze znajomości Olka i prosi go, żeby wstawił się za nim u Profesora Kotlarczyka. Michał żąda od Rogera dowodu na to, że przespał się z Weroniką, inaczej Roger przegra zakład. Zdzich okłamuje Andżelikę, że umówił się już z inną dziewczyną, aby ona więcej go nie swatała. Tak naprawdę Zdzich chce być z Andżeliką, ale wstydzi jej się do tego przyznać.

Odcinek 8
Inauguracja

W tym roku inauguracja roku akademickiego odbywa się w klubie. Zakochany w Andżelice Zdzich komponuje piosenkę, którą ma zamiar wykonać podczas koncertu w klubie. Tymczasem Weronika odmawia pomocy skacowanemu Rogerowi, jednak po chwili sama zwraca się do niego z prośbą o pomoc – nie może poradzić sobie z pijanym Studentem, który pomylił pokoje w akademiku. Natomiast Lena zacina się w windzie i dociera na inaugurację na koniec imprezy. Michał okłamuje prof. Żaka i pod pretekstem złego samopoczucia opuszcza posiedzenie katedry. Następnie ląduje na inauguracji roku w klubie i podrywa Gosię, która, jak się później okazuje, jest córką Żaka. Żak przyłapuje parę w łazience, robi awanturę i zarządza koniec imprezy. Natomiast Zdzich umiejętnie pozbywa się wszystkich adoratorów Andżeliki w klubie. Śpiewa na scenie piosenkę zadedykowaną Andżelice. Jednak z powodu awantury, związaną z Ritą i Michał jest zmuszony przerwać swój występ.

Odcinek 9
Telewizor

Zdzich jest zirytowany tym, że Michał wciąż z niego żartuje w obecności Andżeliki. Chciałby odpłacić mu się pięknym za nadobne, a przy okazji jej zaimponować, lecz sam nie należy do mistrzów ciętej riposty. Roger stara się wzbudzić zazdrość w Weronice. Michał zauważa przy portierni pudła z nowymi telewizorami. Usiłuje skłonić Lenę, by ta dzięki swoim kontaktom w komitecie związkowym załatwiła im jeden u kierowniczki. W nocy nad pokojem dziewcząt rozlega się skrzypienie łóżka i jęki sąsiadki z góry. Wkrótce okazuje się, że dziewczyna spędziła noc z Rogerem.

Odcinek 10
Pistolet

Laptop Michała ulega awarii i musi go oddać do naprawy. W tym czasie pożycza laptopa od Weroniki, która zastawia na niego „pułapkę” w postaci folderów z osobistymi zdjęciami. Roger, dowiadując się, że działacze samorządu mają taryfę ulgową u wykładowców postanawia zapisać się do samorządu studenckiego. Zdzich w ramach zwrotu pożyczki dostaje od kolegi pistolet na gumowe kule, którym najpierw się bawi, popisuje, a potem przez przypadek rani Rogera. Do akademika przyjeżdża Martyniak – ojciec Rogera, który jest dumny z syna, działającego w samorządzie studenckim. Zastaje go jednak w sytuacji, kiedy rozwścieczony Roger goni z nożem za Zdziśkiem. Podstęp Weroniki i nieuczciwość Michała wychodzą na jaw, kiedy Zdzisiek uruchamia odebrany z naprawy laptop.

Odcinek 11
Palacze

Michał i Roger pod wpływem docinków Zdzicha postanawiają rzucić palenie. Zadanie okazuje się trudne od samego początku. Weronika oskarża Zdzicha o zniszczenie bluzki w praniu. Ten próbuje temu zaradzić domowym sposobem. Lena i Andżelika robią razem zakupy. Po powrocie do domu okazuje się, że kasjerka zapakowała im o jedną koszulkę za dużo. Każda z dziewcząt ma jednak inne zdanie co do tego, jak w tej sytuacji postąpić.

Odcinek 12
Sejf

Samorząd pozbywa się starego sejfu. Dowiaduje się o tym Zdzich i zabiera sejf do pokoju, znajdując dla niego nowe zastosowanie. Weronika boi się zaliczenia z Zarządzania Strategicznego, twierdząc, że wykładowczyni się na nią uwzięła. Roger proponuje jej pomoc. Michał spotyka się z koleżanką Leny. Ta widzi ich razem i zupełnie opacznie pojmuje ich relację, doprowadzając do ciągu nieporozumień.

Odcinek 13
Przyjacielski

Odrzucony przez dziewczynę pijany Olek postanawia przespać się z Leną. Lena, która od dawna jest w nim zakochana, myśli, że to początek wielkiej miłości i chce zatrzymać przy sobie chłopaka. Zdzich bez pytania pożycza szampon Weroniki, który okazuje się farbą do włosów. Chłopak próbuje ukryć swoje czerwone włosy przed pozostałymi lokatorami. Na uniwersytecie Andżeliсe odkleja się obcas. Dziewczyna prosi Rogera, żeby przyniósł jej z pokoju inne buty. Weronika przyłapuje Rogera na grzebaniu w szafie Andżeliki i myśli, że on jest fetyszystą.

Odcinek 14
Poker

Roger wybiera się na pokera. Zdzich prosi kolegę, żeby wziął go ze sobą. Michał udaje, że jest przewodniczącym Samorządu i zaprasza Magdę do kawiarni. Dziewczyna myśli, że jest na randce z Olkiem – przewodniczącym. O randce dowiaduje się Lena. Robi Olkowi awanturę i zwalnia się z pracy w Samorządzie. Zdzich, ku zdziwieniu wszystkich, wygrywa w pokera. Roger prosi go o pomoc w grze, jednak sposób na wygraną Zdzicha nie sprawdza się w przypadku Rogera. Weronika i Andżelika toczą walkę o tego samego chłopaka, który finalnie okazuje się draniem.

Odcinek 15
Wykładowca

Michał zostaje wyznaczony przez profesora Żaka do poprowadzenia wykładów z historii. Żeby zmniejszyć związany z tym stres za radą Zdzicha, sięga po alkohol. Zdzich pomaga Andżelice znaleźć zgubioną rzecz, dziewczyna odwdzięcza mu się całusem. Chłopak zaczyna to wykorzystywać. Lena postanawia kupić Olkowi w prezencie zegarek taki, jak ma Roger. Przy porównywaniu podróbki z oryginałem dochodzi do pomyłki i Olek przez przypadek otrzymuje wart 10 tysięcy dolarów szwajcarski zegarek Rogera.

Odcinek 16
Wady

Andżelika postanawia zniechęcić do siebie Zdzicha. Każe chłopakowi znaleźć jakieś swoje wady. Natomiast Roger zmuszony jest pomóc Lenie w organizacji Drzwi Otwartych uniwersytetu. Michał dostaje od jednego ze swoich studentów łapówkę, schowaną między stronami referatu. Niespodziewanie dowiaduje się o niej profesor Żak. Michałowi grozi zawieszenie w obowiązkach naukowych.

Odcinek 17
Zazdrość

Andżelika umawia się na kolejną randkę. Informuje o tym Zdzicha, licząc na jego wyrozumiałość w tej kwestii. Zdzich robi wszystko, żeby przeszkodzić Andżelice w znalezieniu nowego chłopaka. Weronika ma dość zalotów Rogera. Pozwala się okraść, myśląc, że to kolejny jego podryw. Natomiast Michał wdaje się w romans ze studentką, o czym dowiaduje się profesor Żak. Michał zostaje usunięty z uczelni.

Odcinek 18
Halloween

Roger ma długi i potrzebuje pilnie je spłacić. Mówi ojcu, że jego dziewczyna zaszła z nim w ciążę i żąda od niego pieniędzy. Namawia Weronikę, aby udawała przed ojcem jego ciężarną dziewczynę. Andżelika nie chce iść na studencki Halloween, bo boi się, że Zdzich będzie przez cały czas za nią chodzić. Zdzich podsłuchuje jej rozmowę z Weroniką i postanawia nie pójść na imprezę. Prosi Michała o pilnowanie Andżeliki. Lena ma być asystentką znanego muzyka, gwiazdy wieczoru.

Odcinek 19
Telefony

Roger zostaje dyrektorem w klubie należącym do jego ojca i pod pretekstem pracy rzuca się wraz z Michałem w wir życia nocnego. Choć na trzeźwo twierdzi, że nie chce więcej widzieć Weroniki, po pijanemu wydzwania do niej nocami. Michał czuje niesmak po tym, jak dziewczyna, z którą spędził noc, rano wyrzuciła go za drzwi. Postanawia się zemścić. Zdzich, odrzucony przez Andżelikę, chce wrócić do sportu, by o niej zapomnieć. Pierwszy po dłuższej przerwie trening karate wygląda jednak zupełnie inaczej, niż się spodziewał.

Odcinek 20
Podryw

Zdzich prosi Michała, żeby ten zabrał go ze sobą na podryw. Podczas podwójnej randki chłopak nie może jednak zdobyć się na pocałowanie innej dziewczyny, bo cały czas ma w głowie Andżelikę. Weronika, prawie przyłapana na paleniu papierosów, jako „sprawcę” wskazuje Kierowniczce przypadkowego studenta. Sprawa się komplikuje, kiedy chłopak ma zostać wyrzucony z akademika. Roger wkręca Lenę i Andżelę, że umiera. Dziewczyny postanawiają się na nim odegrać.

Odcinek 21
Pierścionek

Lena znajduje pierścionek w sejfie samorządu studenckiego. Jest przekonana, że Olek chce się jej oświadczyć. Na zajęciach Michała pozujący na wszechwiedzącego student uparcie wytyka mu błędy. Świeżo upieczony wykładowca za wszelką cenę chce się pozbyć irytującego słuchacza. Zdzich popada w niezręczną sytuację podczas oglądania telewizji. Jej świadkiem mimo woli jest Weronika, która zaczyna podejrzewać, że współlokator jest miłośnikiem pornografii.

Odcinek 22
Urodziny

Lena ma urodziny. Jej przyjaciele zaplanowali urodzinową imprezę-niespodziankę. Lena jednak nie pojawia na imprezie, gdyż zapija smutki z powodu rozstania z Olkiem. Tymczasem ponowna próba zorganizowania imprezy kończy się w podobny sposób. Trzeciego dnia przyjaciołom udaje się jednak zorganizować spontaniczne przyjęcie urodzinowe. Natomiast zakochany Zdzich posuwa się do kłamstw, co skutkuje kłótnią z Andżeliką. Załamany chłopak opuszcza akademik, zostawiając pożegnalny list.

Odcinek 23
List

Zdzich udaje, że wyjeżdża, a faktycznie ukrywa się po pokojach kolegów przed Andżeliką. Andżelika w poczuciem winy, za radą Weroniki pisze list do Zdzicha, w którym wylewa swoje emocje. Odczytuje list w pokoju chłopców, Zdzich słyszy wszystko schowany pod łóżkiem. Michał wyciąga Lenę z depresji. Zaprasza ją do klubu. Lena zakochuje się w Michale, ale usiłuje mu wmówić, że to on jest zakochany w niej. Sprawa się wyjaśnia. Roger zatrudnia Weronikę w swoim klubie. Personel nie przyjmuje nowej administratorki. Weronika urządzą wieczór zapoznawczy, chcąc sobie zaskarbić ich przyjaźń, jednak to się nie udaje. Ostatecznie zwalnia wszystkich i zatrudnia nowych.

Odcinek 24
Goły Zdzisiek

Zdzich w dalszym ciągu chce podbić serce Andżeliki. Roger postanawia sobie z niego zakpić i radzi mu, żeby zaczął ćwiczyć podnoszenie ciężarów w pokoju wspólnym, ubrany jedynie w spodenki. Zdaniem Rogera może to wywołać pożądanie u Andżeliki. Nieoczekiwanie półnagi Zdzich wywołuje pożądanie u Weroniki i Roger próbuje odwieść Zdzicha od dalszych ćwiczeń. Michał zjadł omlet, przygotowany przez Zdzicha. Danie powoduje u niego kłopoty żołądkowe, co prowadzi do wiele zabawnych perypetii.

Odcinek 25
Randka

Lena pomaga Weronice w pracy w restauracji. Pracuje jako kelnerka, zostaje oszukana przez klienta, który nie płaci za rachunek. Michał i Roger na widok Oli z niemowlęciem myślą, że któryś z nich jest ojcem dziecka. Michał próbuje wkręcić z Olą Rogera, że Antoś jest jego synem. Zdzich dostaje od Andżeliki szansę i może ją gdzieś zaprosić. Radzi się wszystkich znajomych, a w końcu Weronika sugeruje mu, żeby zabrał ją do restauracji, gdzie panuje ciemność. Do Zdzicha wracają jednak traumatyczne wspomnienia związane z zamknięciem w ciemnej piwnicy. Randka kończy się katastrofą, ale Andżelika mimo wcześniejszego zdenerwowania, po wytłumaczeniu sytuacji przez Michała rozumie traumę Zdzicha i jest mu wdzięczna, że próbował przełamać dla niej swój strach.

Odcinek 26
Andżelika i Zdzich

Mimo wcześniejszej decyzji Andżelika nie chce jednak być z Zdzichem. Weronika nakłania dziewczynę, żeby jak najszybciej powiedziała prawdę Zdzichowi. Niestety, Andżelika nie potrafi, więc Weronika postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Tymczasem do Michała przyjeżdżają starzy koledzy ze szkoły. Widząc jak świetnie radzą sobie w życiu, chłopak okłamuje przyjaciół, mówiąc, że jest właścicielem klubu Rogera. Lena okłamuje Kierowniczkę, bo nie chce pełnić dyżuru.

Odcinek 27
Czas dla siebie

Andżelika jest zirytowana, że Zdzich ani na chwilę nie zostawia jej samej. Postanawia wprowadzić w związku czas dla siebie. Weronika flirtuje z barmanem w klubie, by wywołać zazdrość Rogera. Wprawdzie osiąga swój cel, ale z niespodziewanym skutkiem. Michał bierze udział w konkursie na najlepszego młodego wykładowcę. Jego podejście do studentów zmienia się diametralnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *