Technologia - Promocje

Akceleratory AMD Instinct serii MI200 od teraz dostępne

Firma AMD ogłosiła dziś wprowadzenie do sprzedaży skonstruowanych w oparciu o architekturę AMD CDNA 2 akceleratorów AMD Instinct MI210, MI250 i MI250X oraz udostępnienie oprogramowania ROCm 5

 

Oto skrót najważniejszych informacji:

  • Akceleratory z serii MI200 zaprojektowano w szczególności dla systemów eksaskalarnych, które mają pomagać naukowcom i inżynierom w obliczeniach tak złożonych, jak np. badania nad zmianami klimatu czy nad nowymi szczepionkami.
  • ROCm w wersji 5.0 obsługuje zarówno akceleratory AMD Instinct MI200, jak i profesjonalne karty graficzne AMD Radeon PRO W6800, aby więcej deweloperów miało do niego dostęp i mogło korzystać na tym wydajnym interfejsie programistycznym.
  • Zwiększa się liczba partnerów AMD korzystających na AMD Instinct i AMD ROCm:
    • Obsługa AMD Instinct obejmuje aplikacje superkomputerowe, AI i uczenia maszynowego takie jak: AMBER, Chroma, CP2K, GRID, GROMACs, LAAMPS, MILC, Mini-HAAC, NAMD, NAMD 3.0, OPenMM, PyTorch, RELION, SPECFEB3D Cartesian, SPECFEM3D Globe i TensorFlow.
    • Wśród partnerów w ekosystemie są ASUS, Dell Technologies, Gigabyte, HPE, Lenovo, Supermicro i integratorzy systemów, jak Colfax, Exxact, KOI Computers, Nor-Tech, Penguin i Symmetric.

Seria MI200 została zaprezentowana w listopadzie 2021 roku, a specyfikacja poszczególnych modeli prezentuje się następująco:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *