TVP Dokument HD i TVP Kultura HD w ofercie satelitarnej Platformy Canal+ (akt.)

Już w listopadzie nowy kanał tematyczny TVP Dokument w jakości HD dostępny na Platformie Canal+, a TVP Kultura zostanie podniesiony do jakości HD. AKTUALIZACJA: Kanały TVP Dokument HD pozyca 85 i TVP Kultura HD pozyca 16 już na Platformie Canal+, natomiast kanał Adventure HD przeniesiono na pozycję 210.

 

Od 19 listopada 2020 r. najnowszy kanał tematyczny Telewizji Polskiej – TVP Dokument został włączony do oferty satelitarnej CANAL+ i jest dostępny dla wszystkich abonentów.

Abonenci Platformy CANAL+ znajdą TVP Dokument w sekcji Kultura, Nauka, Świat na pozycji 85.

– Kanały tematyczne oferujące wysokiej jakości treści dokumentalne z wielu różnych kategorii są często wybierane przez naszych abonentów, dlatego bardzo cieszymy się z tego, że kanał TVP Dokument trafi do naszej oferty już w dniu oficjalnego startu. – mówi Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych CANAL+ w Polsce.

TVP Dokument to kanał, który pokazuje świat takim jakim jest i porusza kwestie ważne dla każdego człowieka, chce być blisko widza. Nie zabraknie tu własnych produkcji, znanych i nagradzanych pozycji i premier telewizyjnych. Zróżnicowana oferta programowa TVP Dokument opiera się na serialach i filmach dokumentalnych, poruszających tematy społeczne, historyczne, dokumentalne, polityczne i kulturowe oraz klasyce polskiej szkoły dokumentu i reportażu.

TVP Dokument to różne oblicza dokumentu: surowe, realistyczne, wzruszające, ludzkie – bo najważniejszy jest człowiek. Na antenie TVP Dokument znajdzie się wiele znanych i nagradzanych filmów dokumentalnych, takich jak nominowane do Oscara „Kraina miodu” (reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanow) czy „Królik po berlińsku” (reż. Bartosz Konopka). Nie zabraknie też emocjonalnych i wzruszających dokumentów. Pierwszego dnia emisji kanału swoją telewizyjną premierę na antenie będzie miał film „Efekt motylka” (reż. Jarosław Szmidt) opowiadający o heroicznej walce siedmioletniej Zuzi z nieuleczalną chorobą. W dniu następnym przewidywana jest także premiera głośnego dokumentu „Skandal. Ewenement Molesty” (reż. Bartosz Paduch) – dokumentu o szarej rzeczywistości warszawskich blokowisk w latach 90. i grupie nastolatków, których muzyka odmieni polską scenę hip-hopową.

– Telewizja Polska konsekwentnie poszerza swoją ofertę programową, wzbogacając ją o nowe wartościowe kanały tematyczne, a takim programem jest bez wątpienia TVP Dokument. Nie udałoby się nam jednak skutecznie realizować głównego celu nadawcy publicznego, jakim jest udostępnianie treści najwyższej jakości, jak najszerszemu gronu odbiorców, bez współpracy z wiodącymi operatorami w Polsce. Dzięki współpracy z CANAL+, program TVP Dokument już od pierwszego dnia emisji będzie dostępny w jakości HD w kanale satelitarnym. Tym samym abonenci tej platformy jako jedni z pierwszych otrzymają dostęp do tej wyjątkowej oferty – mówi Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP.

– Jesteśmy przekonani, że nowa antena Telewizji Polskiej przypadnie do gustu abonentom Platformy CANAL+. TVP Dokument jest kanałem tworzonym dla widzów oczekujących najwyższej jakości produkcji – a właśnie na takie filmy mamy zamiar stawiać. Zaprezentujemy najlepsze dokumenty ostatnich lat z Polski jak i ze świata, a od nowego roku – także najnowsze seriale dokumentalne produkcji własnej. Zapewniam Państwa, że dzięki naszej antenie, zobaczą Państwo więcej! – mówi Tomasz Piechal, Dyrektor TVP Dokument.

Dobrą wiadomością dla wszystkich abonentów satelitarnych jest również fakt, że TVP Kultura, od 19 listopada będzie emitowana w jakości HD. 

W ramówce kanału w listopadzie widzowie znajdą m.in. talent show „Wirtuozi V4+”, w którym poszukiwane są młode talenty muzyki klasycznej, premierową emisję zrealizowanego na zamówienie TVP Kultura spektaklu Teatru Wierszalin „Dziady. Noc druga”, a także cykl filmów Stanleya Kubricka w Czwartkowym klubie filmowym.

2 myśli na temat “TVP Dokument HD i TVP Kultura HD w ofercie satelitarnej Platformy Canal+ (akt.)

  • 19 listopada 2020 o 12:47
   Permalink

   cyfrowygo polsatu nie ma Kodowanie TVP DOKUMENT HD tylko TVP Kultura HD dali nam podmianki zrobili nam

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *