Aleksandra Woźniak: Bądźmy romantyczni przez cały rok

Moda na Walentynki przyszła do Polski ze Stanów Zjednoczonych. 14 lutego ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. A co o Walentynkach sądzi Aleksandra Woźniak, ambasadorka najbardziej romantycznego polskiego kanału, Romance TV?

Walentynki: tak czy nie?

Chociaż Polacy różnie reagują na modę przychodzącą do nas z zagranicy, Dzień Świętego Walentego już dawno przyjął się w Polsce. Obchodzimy go tak, jak na Zachodzie, z całą otoczką marketingową. Już od początku lutego wypatrujemy czerwieni i serc w sklepach i na ulicach, bo jest to już nieodłączna część dnia zakochanych.

Osobiście jestem zwolenniczką obchodzenia Walentynek. Jest to dobry pretekst, by zrobić coś czego nie robimy na co dzień, zjeść romantyczną kolację w domu lub w restauracji, iść na spacer we dwoje. Jednak to, co najważniejsze, to okazywanie sobie miłości każdego dnia. Walentynki mają sens tylko wtedy, kiedy stają się urozmaiceniem całego roku, a nie jedynym dniem, kiedy wyznajemy sobie uczucia!mówi Aleksandra Woźniak, Ambasadorka Romance TV.

Najlepsze sposoby na spędzenie Walentynek

Co roku kobiety i mężczyźni głowią się czym zaskoczyć drugą połówkę, jak sprawić, by Walentynki były wyjątkowe. Sprawdzonymi sposobami są kolacja, kwiaty, czekoladki, kino. Niektórzy idą krok dalej i przedłużają Walentynki o kilka dni, zabierając partnera na wspólny wyjazd. Jest to też dzień często wybierany na oświadczyny. Każdy sposób jest dobry, jeżeli wkładamy w niego swoje serce. Kolacja przygotowana samodzielnie, lecz z miłością, jest może mniej wykwintna niż ta serwowana w restauracji, ale z pewnością bardziej wymagająca i romantyczna. Pamiętajmy, że w tym dniu to właśnie ilość wkładanych uczuć i zaangażowanie jest najważniejsza!

Idealne Walentynki dla mnie to takie spędzone tylko we dwoje, nieważne gdzie, ważne, żeby towarzyszyła im miła atmosfera. Na co dzień mamy głowy zajęte obowiązkami, a Walentynki to świetny pretekst, by na chwilę się zatrzymać i skupić na sobie nawzajem. Świetnym ukoronowaniem walentynkowego wieczoru, może być wspólne obejrzenie filmu na kanale Romance TV, który doskonale wpasowuje się ze swoimi produkcjami w romantyczną, pełną miłości atmosferę Walentynek.dodaje Aleksandra Woźniak.

Romantyczny znaczy jaki?

Myślę, że romantyczność to względne pojęcie. Dla jednych będą to kwiaty i śniadanie przyniesione do łóżka a dla innych wspólny skok na bungee. Najważniejsze, żeby umieć sobie nawzajem sprawić radość.
Na bycie romantycznym składa się nie jedna, lecz kilka cech, takich jak spontaniczność, umiejętność okazywania uczuć i zainteresowania, opiekuńczość czy zapewnianie poczucia bezpieczeństwa drugiej osobie. To z pewnością nie tylko kupowanie kwiatów i czekoladek od święta. Romantyczność przejawia się w codziennych czynnościach, jak przyniesienie rano kawy do łóżka, przygotowanie kolacji czy gorącej kąpieli. Myślę jednak, że te wszystkie cechy i gesty są zupełnie naturalne, jeżeli darzymy się nawzajem uczuciem, więc bycie romantycznym na co dzień nie jest trudne.podsumowuje Aleksandra Woźniak, Ambasadorka Romance TV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *