AMD na NAB 2018

Na przyszłotygodniowych targach NAB firma AMD zaprezentuje najnowsze spośród wysoce wydajnych rozwiązań napędzanych przez technologię Radeon Pro.
 

Wśród nich będą w szczególności takie, które przeznaczone będą dla społeczności nadawców mediów, a także twórców i projektantów treści multimedianych pozwalając im przyspieszyć proces obróbki i przetwarzania wideo w jakości 4K i 8K, rendering graficzny, przygotowywanie materiałów VR czy efektów specjalnych.

 

Firma AMD każdego dnia na swoim stoisku* będzie prezentować przede wszystkim:

  • Akcelerowane procesy REDCODE RAW 8K działające w programie Adobe Premiere Pro CC przy wykorzystaniu karty graficznej AMD Radeon Pro SSG. To połączenie stanowi najbardziej przekonujące rozwiązanie do produkcji wideo wysokiej rozdzielczości, ponieważ obsługuje nagrania 4K i 8K w natywnych, popularnych formatach kamer, w tym: ARRI AMIRA, Canon XF i RAW, Panasonic AVC i P2, REDCODE RAW oraz Sony XDCAM, XAVC i RAW.
  • Po raz pierwszy obsługę technologii AMD przez programy Avid – będzie to debiut systemów Avid działających na procesorach AMD, które umożliwią błyskawiczny przebieg procesów kreacji włącznie z edycją wielu strumieni w jakości 10-bitowej. Demonstracje działania programu Avid Media Composer będą polegać na generowaniu wysokiej jakości źródła bez utraty żadnej klatki przez system z kartą graficzną Radeon Pro serii WX i procesorem Ryzen Threadripper.

Ponadto zaprezentowane będą również:

  • Realizowane w czasie rzeczywistym procesy produkcji z wykorzystaniem ARWall – przedstawiciele firmy, deweloperzy i specjaliści od efektów zademonstrują rozwiązanie łączące rendering w czasie rzeczywistym w silniku UE4 z postprocessingiem.
  • Wysokiej jakości gradacja koloru z wykorzystaniem Blackmagic Design DaVinci Resolve – kompletna demonstracja stopniowania koloru na bazie systemu z kartą graficzną Radeon Pro WX 9100 i procesorem Ryzen Threadripper, osprzętem Decklink SDI i wyświetlaczem FSI.
  • Działanie technologii raytracingu z wykorzystaniem technologii Pro Render i programu Maxon Cinema 4D – pokaz będzie bazował na systemie Apple Mac Pro.
  • Modelowanie i renderowanie w programach Maya, Houdini i Arnold – specjalista Daryl Obert zilustruje działanie tych procesów z wykorzystaniem stacji roboczej bazującej na platformie AMD Epyc z kartą graficzną Radeon Pro WX 9100.
  • Kontrola i produkcja sygnału na żywo z wykorzystaniem NextComputing’s Radius EDS TR System – prezentacja działającego systemu, który przeznaczony jest do produkcji wideo na żywo oraz na bazie technologii mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *