AMD Radeon RX 5600 XT – nowy optymalny sprzęt do grania w 1080p

Firma AMD wprowadziła dziś na rynek nową kartę graficzną AMD Radeon RX 5600 XT, która oferuje optymalne możliwości grającym w rozdzielczości 1080p. W tej klasie sprzętu nie było jeszcze tak wydajnej, tak napakowanej funkcjami i tak opłacalnej karty graficznej.

 

 

 

 

Dziś o 15:00 wiele mediów na świecie, w tym w Polsce opublikowało swoje premierowe testy kart AMD Radeon RX 5600 XT. Poniżej załączamy 3 wybrane cytaty:

  • KomputerŚwiat.pl: „W tej cenie nie dostaniemy bowiem karty graficznej o podobnej wydajności.”
  • PCLab.pl: „Tak duży wzrost wydajności spowodował, że Radeon RX 5600 XT wyprzedził GeForce RTX 2060, z którym podobno nie rywalizował.”
  • Benchmark.pl: „Radeon RX 5600 XT to dobrze wyceniona karta o naprawdę ciekawych osiągach. Zasłużyła na znaczek Super Wydajność, co oczywiście oznacza świetną wydajność w tym segmencie cenowym.”

AMD Radeon RX 5600 XT jest od dziś wprowadzany do sprzedaży w startowej cenie sugerowanej od 279 USD w ofertach producentów takich jak ASRock, ASUS, Gigabyte, MSI, PowerColor, SAPPHIRE czy XFX. Przy zakupie tej karty graficznej można otrzymać bezpłatnie 3-miesięczny abonament Xbox Game Pass for PC, który zapewnia dostęp do ponad 100 gier.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *