Technologia - Promocje

AMD redefiniuje czym są najpotężniejsze komputery stacjonarne za sprawą Ryzen 9 3950X, Ryzen Threadripper 3960X, 3970X i innych

Właśnie dziś sytuacja na rynku komputerów stacjonarnych zmienia się kompletnie. To dzisiaj do sprzedaży wchodzą najnowsze procesory z serii Ryzen 9 i Ryzen Threadripper, które będą od teraz stanowić wyznacznik dla topowej wydajności w swoich kategoriach. I nie ma w tym żadnej przesady.

 

 

 

 

AMD Ryzen 9 3950X to 16-rdzeniowy, 32-wątkowy procesor, który redefiniuje to, co topowe dla popularnych PC. To unikalna mieszanka możliwości dotychczas zarezerwowanych dla dużo droższych maszyn HEDT z przystępnością platformy typową dla popularnych, domowych komputerów. Dzięki temu Ryzen 9 3950X zapewnia niedoścignioną wydajność w wymagających aplikacjach oraz znakomitą w grach, a przede wszystkim niebywałą wielowątkowość, gdy użytkownik chce obciążać swój komputer wieloma wymagającymi zadaniami na raz. Ten właśnie czynnik sprawia, że nawet profesjonaliści mogą teraz używać takiego komputera i cieszyć się wydajnością, jaka wcześniej była rzadko widywana nawet wśród maszyn HEDT.

Duet 3 generacji procesorów AMD Ryzen Threadripper 3970X i 3960X, czyli modele odpowiednio 32- i 24-rdzeniowe, także wchodzą dziś do sprzedaży. Niczym potężne machiny obliczeniowe te procesory wkraczają na niedostępne dotychczas obszary wydajności oferując profesjonalistom absolutnie niezrównany poziom wydajności od CAD, przez kompilacje kodu, symulacje, raytracing po wiele, wiele innych zastosowań. Ta zmiana w wydajności jest jednocześnie zmianą jakościową, ponieważ jak twierdzą przedstawiciele Blur Studio, to „co zajmowało zwykle 5 minut, teraz zajmuje 5 sekund”. Nie trzeba czekać na podgląd, na wizualizacje itp. – teraz wszystko się dzieje praktycznie od razu. Redakcja PCLab.pl twierdzi: „Nowe Threadrippery nie są alternatywą dla produktów Intela; czymś podobnym, ale o innej charakterystyce. Teraz to one prezentują stan techniki, „state of the art”, i wyznaczają standard wydajności i funkcjonalności w tym zakresie cen.”

To jednak nie wszystko. Firma AMD właśnie ogłosiła, że rodzina Threadripper powiększy się wkrótce o jeszcze potężniejszy model – 64-rdzeniowy, 128-wątkowy procesor AMD Ryzen Threadripper 3990X. Jego niesamowita moc będzie długo stanowiła wyznacznik wydajności wśród komputerów stacjonarnych.

Firma tym samym AMD sprawiła w tym roku, że komputery stacjonarne stały znowu ekscytującą dziedziną rozwoju technologii. Zapraszamy do zapoznania się z blogiem na temat listopadowych nowości AMD wśród procesorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *