Andrzej Stankiewicz i Paweł Ławiński zastępcami redaktora naczelnego Onet.pl

Z początkiem sierpnia Andrzej Stankiewicz obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego Onetu ds. informacji. Paweł Ławiński, pełniący do tej pory funkcję zastępcy redaktora naczelnego  Onet.pl, obejmie stanowisko pierwszego zastępcy.

 

Paweł Ławiński i Andrzej Stankiewicz podlegają Bartoszowi Węglarczykowi, redaktorowi naczelnemu Onet.pl.

Paweł i Andrzej tworzą jeden z najbardziej doświadczonych teamów edytorskich w polskim dziennikarstwie. Onet stał się przez ostatnie lata nie tylko najbardziej cytowanym, ale także najbardziej prestiżowym i najbardziej rozpoznawalnym medium w Polsce. Dzięki pracy dziennikarzy Onetu jesteśmy uznawni za główne źródło informacji dla większości Polaków. Dziękuję Pawłowi i Andrzejowi za dotychczasową współpracę i cieszę się na jej kolejny etap mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl

Paweł Ławiński i Andrzej Stankiewicz są związani z Onetem od 4 lat. Wcześniej Paweł Ławiński był zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, kierował także jej działem zagranicznym i gospodarczym, prowadził kluczowe projekty. Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w prasie podziemnej. Doradzał również mediom zagranicznym, głównie w Wielkiej Brytanii, w transformacji prasy w media internetowe.

Paweł Ławiński w Onecie będzie nadal odpowiedzialny za pracę wszystkich redakcji, publicystykę, reportaże i wideo, śledztwa dziennikarskie oraz za kluczowe materiały dziennikarskie.

Andrzej Stankiewicz w nowej funkcji będzie odpowiedzialny za nadzór nad codziennym serwisem informacyjnym i pracę z dziennikarzami newsowymi, a obok nowych zadań nadal pozostanie dziennikarzem politycznym Onetu. Stankiewicz przed dołączeniem do zespołu Onetu w 2016 roku przez 14 lat był związany z dziennikiem „Rzeczpospolita”, pracował także w „Newsweeku” oraz we „Wprost”. Trzykrotnie zdobył nagrodę Grand Press, przyznawaną za najlepsze teksty roku. Wraz z Mateuszem Baczyńskim, Januszem Schwertnerem, Kamilem Dziubką wywalczył dla Onetu nagrodę Grand Press za news roku w 2018 r. Jest współautorem trzech książek — „Donald Tusk. Droga do władzy”, „Wałęsa. Zdrajca czy bohater?” oraz „Zbigniew Ziobro. Historia prawdziwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *