MediaTVPZapowiedzi TV

„Ania” – premiera w TVP1 (wideo)

„Ania” – premiera przejmującego filmu o przedwcześnie zmarłej, uwielbianej aktorce Annie Przybylskiej – na antenie TVP1 w środę, 26 lipca o godzinie 20:35.

 

„Ania” to inspirująca historia Anny Przybylskiej – odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni, mamy, partnerki, aktorki i modelki o twarzy anioła i charakterystycznym głosie, znanej m.in. z roli „Marylki” z serialu „Złotopolscy” oraz filmów „Ciemna strona Wenus”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Sęp” czy „Bilet na księżyc”. W filmie usłyszymy jej zaraźliwy śmiech, a ona sama opowie, czym był dla niej sukces, piękno i sens życia. Rodzina wspomni o tym, jaka była poza kamerami i jaką była mamą. Współpracownicy opowiedzą o jej pracy na planie i karierze zawodowej, przyjaciele natomiast o tym, jak ich zaskakiwała i z jakimi wspomnieniami zostawiła ich, gdy odeszła w 2014 roku.

Twórcami filmu są Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski, którzy zrealizowali wyjątkowe dokumenty telewizyjne o największych polskich gwiazdach estrady – „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie” oraz „Maryla. Tak kochałam”. Film „Ania” zgromadził w kinach ponad 640 tysięcy widzów i jest jednym z najchętniej oglądanych w Polsce filmów dokumentalnych.

Pełnometrażowy film dokumentalny „Ania” prezentuje wywiady oraz niepublikowane dotąd materiały z prywatnych archiwów, dzięki którym można zobaczyć portret kobiety utrzymującej równowagę pomiędzy publicznym życiem zawodowym a życiem rodzinnym. Wspólne chwile z Anną Przybylską wspominać będą m.in.: jej partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, mama oraz siostra aktorki. Nie zabraknie opowieści związanych z jej życiem i karierą we wspomnieniach reżysera Radosława Piwowarskiego oraz wielu aktorów: Katarzyny Bujakiewicz, Szymona Bobrowskiego, Anny Dereszowskiej, Jana Englerta, Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Piasecznego, Pawła Wawrzeckiego, Michała Żebrowskiego oraz innych.

reżyseria: Krystian Kuczkowski, Michał Bandurski

scenariusz: Michał Bandurski, Krystian Kuczkowski

Produkcja: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *