Kultura, muzyka, kino

Ania Rusowicz, BOKKA i Przybył zagrają live na Najpiękniejszej Domówce Świata (wideo)

W tym roku publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata nie będzie miała okazji spotkać się na kostrzyńskim polu. Zamiast tego, wszyscy festiwalowicze będą mogli wziąć udział w wyjątkowej, internetowej edycji Pol’and’Rock Festival 2020. Podczas Domowej Orkiestry LIVE , Jurek Owsiak ogłosił trzy kolejne zespoły w line-up festiwalu online.

 

Ania Rusowicz rozbudzi Flower Power na Najpiękniejszej Domówce Świata

Ania Rusowicz to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, zdobywczyni czterech Fryderyków. Artystka przebudziła w wielbicielach muzyki zamiłowanie do brzmień rodem z lat 60. i 70., przypominając publiczności pojęcie Flower Power i tworząc świetne kawałki w stylu retro.

 

Ania Rusowicz na Dużej Scenie w 2015 roku. fot. Bartek Muracki

 

Ania Rusowicz to artystka wyjątkowa — jej twórczość jest na wskroś przepełniona tęsknotą za czasami hippisów, okresem, który na nowo pozwolił nam zdefiniować pojęcie wolności w muzyce i wolności w życiu społecznym. Prawdziwym hołdem muzyce pokolenia Dzieci Kwiatów był koncert Ani Rusowicz na Najpiękniejszym Festiwalu Świata w 2015 roku.

 

 

Koncert Ani Rusowicz, podobnie jak występy innych muzyków i spotkania z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych będą transmitowane na żywo ze studia w Warszawie, między innymi profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku oraz na kanale KręciołaTV na YouTube.

Tajemnicza BOKKA zahipnotyzuje publiczność Najpiękniejszej Domówki Świata

 

BOKKA fot. Mateusz Czech

Najbardziej enigmatyczny zespół na polskiej scenie muzycznej wystąpi na wyjątkowej edycji Pol’and’Rock Festival 2020. Zamaskowana kapela zagra na Najpiękniejszej Domówce Świata, czyli na internetowej edycji festiwalu.

BOKKA pojawiła się w polskim krajobrazie muzycznym w 2013 roku. Tożsamość członków kapeli pozostaje tajemnicą, bo artyści na pierwszym miejscu stawiają muzykę. Bez względu na teorie na temat tego, kto skrywa się za charakterystycznymi, futurystycznymi maskami, jedno jest pewne — artyści tworzący BOKKĘ to doświadczeni muzycy, świadomie eksperymentujący z gatunkami muzycznymi, konwencjami i brzmieniami. BOKKA serwuje szeroki wachlarz dźwięków – od mrocznego synth popu, poprzez rock alternatywny, shoegaze, dream pop i muzykę elektroniczną.

 

 

Ich muzyka jest pełna przestrzeni, tajemnicza, o ogromnej sile oddziaływania na wyobraźnię, a jednocześnie przyjemna w odbiorze. Koncert kapeli, tak samo jak inne występy i spotkania z gośćmi ASP, będzie transmitowany na żywo, między innymi na profilu Pol’and’Rock Festival  na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku i na kanale Kręcioła.TV na YouTube.

 

Nietuzinkowy artyzm na Pol’and’Rock Festival Online

 

Przybył na Pol’and’Rock 2019. fot. Dominik Malik 

Za muzycznym projektem Przybył stoi utalentowany gitarzysta i wokalista, Sławomir Bartłomiej Przybył, do którego dołączyli instrumentaliści z Wielkopolski, by wspólnie stworzyć nietuzinkowy zespół, czerpiący z tradycji polskiej piosenki autorskiej.

Projekt muzyczny Przybył to nietuzinkowy zespół, skupiający się na graniu muzyki czerpiącej z tradycji polskiej piosenki autorskiej. Muzycznie kapela oscyluje na pograniczu brzmienia jazzu, bluesa i alternatywnego rock’n’rolla. Ich występom towarzyszy osobliwa, niemalże teatralna dramaturgia oraz żywa interakcja z publicznością. Dla zespołu Przybył koncertowa set lista staje się pretekstem do twórczej improwizacji scenicznej oraz do podjęcia dialogu z uczestnikami muzycznego wydarzenia. Publika doświadcza muzyki jako spektaklu, w którym może też wziąć aktywny udział.

 

 

W tym roku zespół wystąpi na scenie w festiwalowym studio w Warszawie. Koncerty i spotkania transmitowane będą, między innymi, na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku i na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku i na kanale Kręcioła.TV na YouTube.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *