Anthony Joshua vs. Andy Ruiz Junior II w TVP Sport

Na ten pojedynek czeka cały bokserski świat. Już 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej Anthony Joshua po raz drugi skrzyżuje rękawice z Andym Ruizem Juniorem w walce o pas IBO. W czerwcu Meksykanin sensacyjnie pokonał Brytyjczyka, odbierając mu cztery mistrzowskie pasy federacji IBF, WBA i WBO. Jakim wynikiem zakończy się rewanżowe starcie? Transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport. Tego samego dnia TVP Sport pokaże też starcie Jermall Charlo – Dennis Hogan z Nowego Jorku.

 

 

 

 

Ruiz choć jako pierwszy zapoznał się z deskami ringu w Madison Square Garden, to wstał, przetrwał kryzys i sam rzucił się do ataku. Ostatecznie sędzia zakończył walkę w 7. rundzie.

Tuż po zakończeniu pojedynku zaczęto spekulować o dacie i miejscu rewanżu. Długo faworytem było Cardiff, dużo mówiło się o kolejnym starciu w Nowym Jorku, ale ostatecznie walka o tytuł w królewskiej kategorii odbędzie się w Arabii Saudyjskiej.

A dokładnie w Ad-Dirijja, pod Rijadem, na specjalnie wybudowanym na tę okoliczność obiekcie. Na trybunach pojawi się 15 tysięcy kibiców. Najtańsze wejściówki kosztują około 500 złotych, z kolei za miejsce przy ringu i pełną obsługę (m.in. catering i własny szofer) trzeba zapłacić, bagatela, 50 tysięcy złotych.

– Nie chcę 15 minut sławy, chcę być mistrzem przez wiele lat. Wiem, że Joshua zrobi wszystko, by odebrać mi pasy, że będzie znacznie lepiej przygotowany niż podczas pierwszej walki, ale ja również będę w lepszej dyspozycji niż w Nowym Jorku. Wygram dokładnie w taki sam sposób jak w czerwcu – zapowiedział Ruiz.

– Dwóch wojowników pójdzie na wojnę, ale tylko jeden opuści Arabię w glorii zwycięzcy. I to będę ja. Do 7 grudnia pasy będą w posiadaniu Ruiza, ale dzień później to ja wrócę z nimi do Anglii. Zamierzam skopać mu tyłek. Dużo mówiło się o tym, gdzie odbędzie się rewanż, ale mógłbym się z nim bić nawet w Tijuanie, sędzią mógłby być wuj Ruiza, a i tak bym go zlał – odpowiedział Joshua.

Batalia Joshuy z Ruizem to będzie oczywiście danie główne, ale wcześniej emocji również nie powinno zabraknąć. Elektryzująco zapowiada się walka Aleksandra Powietkina z Michaelem Hunterem, a w ringu zobaczymy także Filipa Hrgovicia (rywalem Eric Molina).

Transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport

Tego samego dnia widzowie TVP Sport będą mogli obejrzeć galę w Nowym Jorku, na której Jermall Charlo (29-0, 21 KO) zmierzy się z Dennisem Hoganem (28-2-1, 7 KO) pas WBC wagi średniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *