Antonio Banderas i inne gwiazdy na czerwonym dywanie. W Maladze odbyła się premiera „Geniusza: Picasso”

Owacjami na stojąco została przyjęta światowa premiera drugiej części antologii „Geniusz” poświęcona burzliwemu życiu i niezwykłej twórczości Pabla Picassa. „Geniusza: Picasso” oglądały w Maladze tłumy, a już od 22 kwietnia serię o ikonie malarstwa będą mogli oglądać polscy widzowie w każdą niedzielę o godz. 21:00.
 
 

 
W Teatro Cervantes premierowy odcinek serii oglądało ponad 1000 widzów, ale na ulice malowniczego hiszpańskiego miasta wyszli niemalże wszyscy mieszkańcy. Do Malagi przyjechali twórcy i aktorzy „Geniusza: Picasso”, wśród nich znaleźli się oczywiście odtwórcy głównych ról – Antonio Banderas oraz Alex Rich, który wcielił się w postać malarza w młodości. W pozostałych rolach zobaczyć będzie można Clémence Poésy jako Francoise Gilot – francuską malarkę i znaną pisarkę, związaną z Picassem przez ponad dziesięć lat i matkę jego dwojga dzieci. Z kolei Sebastian Roche jako Emile Gilot wcielił się w rolę despotycznego ojca Francoise. Robert Sheehan zagrał rolę hiszpańskiego studenta i poety Carlosa Casagemasa – jednego z najbliższych przyjaciół Picassa. Poppy Delevingne gra z kolei Marie-Thérèse Walter – kochankę i muzę Picassa oraz matkę jego najstarszej córki. Aisling Franciosi wcieliła się natomiast w postać Fernande Olivier – francuskiej artystki i modelki, która pozowała malarzowi do ponad 60 portretów.
W serialu zobaczymy również aktorów znanych z pierwszej części antologii „Geniusz”. Samantha Colley wcieli się w Dorę Maar – francuską fotografkę, malarkę, kochankę i muzę Picassa, T.R. Knight wystąpi w roli Maxa Jacoba – jednego z najbliższych przyjaciół Picassa w Paryżu, Seth Gabel zagra Guillaume’a Apollinaire’a – jednego z najważniejszych poetów XX wieku i bliskiego współpracownika Picassa, Johnny Flynn natomiast wystąpi jako francuski aktor Alain Cuny.
Telewizyjna antologia „Geniusz”, stworzona została przez stację National Geographic, wytwórnię FOX 21 Television Studios oraz spółkę Imagine Television. Głównym producentem drugiej, liczącej 10 odcinków, części „Geniusz: Picasso” jest Ken Biller. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Brian Grazer, Ron Howard, Ken Biller, Francie Calfo i Gigi Pritzker.
„Geniusz: Picasso” – premiera w niedziele od 22 kwietnia o godz. 21:00 na kanale National Geographic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *