PolecaneSieci kablowe

Apel prezesa TVMN do właścicieli kablówek (wideo)

Prezes TVMN Piotr Barełkowski apeluje do działających w Polsce sieci przewodowych o skończenie z cenzurą oraz łamaniem praw przedsiębiorców i wprowadzenie do swojej oferty Telewizji Media Narodowe.

 

Piotr Barełkowski zaapelował do firm telekomunikacyjnych, do właścicieli sieci przewodowych i kablówek w Polsce.

Szanowni Państwo, podobnie jak my, nadawcy, inne podmioty działające na tym rynku płacicie w Polsce podatki. Działacie na bazie polskiego prawa i pracujecie na rzecz swoich firm, ale i wspólnoty – Polski. Zwracam się konkretnie do właścicieli: Vectry, sieci Play, sieci TOYA, sieci INEA, sieci Orange, dlaczego zakazujecie dystrybucji w waszych sieciach Telewizji Media Narodowe? – mówi prezes TV Media Narodowe w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Barełkowski zwrócił uwagę, że ostatni sukces Telewizji Republika i Telewizji wPolsce.pl świadczy o tym, że ludzie są zainteresowani takimi stacjami i treściami.

Działamy w ramach prawa, mamy koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nigdy nie było żadnych spraw sądowych, uwag, problemów i skarg związanych z naszym przekazem, z treściami, które pojawiają się w ustach przeważnie gości, którzy pojawiają się na naszej antenie. A więc działamy legalnie w państwie demokratycznym, zgodnie z prawem i powstrzymywanie tej dystrybucji jest po pierwsze, niezgodne z zasadami demokracji i państwa wolnego słowa, a chyba wolność słowa w naszym kraju ciągle jest wartością, chyba bezcenną. Wy jako operatorzy techniczni, dlaczego zabieracie pola w tej materii sądom, KRRiT i Radzie Mediów Narodowych, które są regulatorami na tym rynku? Dlaczego podejmujecie takie decyzje? Czy za podszeptem jakichś politycznych krzykaczy? Z jakiego powodu bierzecie inną rolę niż ta, która do was należy? Poza tym, zwracam Państwu uwagę, że takie ograniczanie podmiotu gospodarczego jest sprzeczne z zasadą prawną równego traktowania podmiotów na tym rynku i są na to także pewne paragrafy zaznacza Barełkowski.

Więc nie działacie Państwo w tym sensie zgodnie z prawem i nie działacie zgodnie z interesem Polski (…). Zrewidujcie swoją opinię
apeluje prezes TVMN.

 

 

foto, źródło. TVMN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *